POLECAMY

Gooral, czyli Mateusz Górny, to urodzony w Bielsku-Białej producent muzyczny, który zasłynął dzięki oryginalnemu łączeniu muzyki elektronicznej, drum’n’bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską. Kariera muzyczna Goorala zaczęła się w 2003 r., kiedy jego remix „Whola lotta love” Led Zeppelin zadebiutował na drugim miejscu w notowaniach radia Bis. Gooral do dzisiaj się zastanawia czy prośba zdjęcia go z anteny to był szacun dla Led Zeppelin, czy zwykły strach…

Prawdziwą popularność Gooralowi przyniósł Psio Crew – czyli elektro-góralska kapela, którą założył w 2004 r. razem z Maciejem „Kamerem” Szymonowiczem i z którą wydał krążek „Szumi Jawor Soundsystem”. W 2011 roku Gooral wydaje swoją debiutancką płytę „Ethno Elektrona”, na której znalazło się 14 kawałków, w tym największy hit Goorala – „Karczmareczka”. W 2013 r. Gooral po raz drugi wystąpił na Przystanku Woodstock, tym razem współpracując i występując na scenie razem z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowszem, sprawiając, że kilkuset tysięczny tłum oszalał. Cały występ został uwieczniony na dostępnych do kupienia płytach DVD i CD. 2014 to rok wydania kolejnej płyty – „Better Place”, którą Gooral wydał wraz ze swoim menedżerem Łukaszem Adamczewskim we własnej wytwórni Kardiogram Tunes i która przypieczętowała współpracę z wokalistką Anną Wiosną Rogowską i Maciejem Szymonowiczem.

Gooral zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą, m.in. na festiwalach, w klubach i na różnego rodzaju eventach: Sziget (Węgry), Progy and Bess (Wiedeń) Colours of Ostrava (Czechy), Baku (Azerbejdżan), Tauron Nowa Muzyka (Katowice) itd… Gooral był nominowany do Fryderyka oraz za najlepszy debiut roku otrzymał Machinera od miesięcznika Machina.

Chcesz zorganizować koncert Goorala?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com