POLECAMY

Obecnie w Polsce i na świecie można zaobserwować ogromne zainteresowanie Japonią, jej tradycją, sztuką, życiem codziennym oraz językiem. Mimo, iż powstaje wiele centrów kultury i sztuki japońskiej, postać gejszy (Kobiety Sztuki) pozostaje nadal niezgłębionym tematem (niewielu ludziom udało się tak naprawdę zobaczyć prawdziwą gejszę). Dlatego też celem działalności Gejsza-art jest przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców tych tajemniczych  postaci oraz ich  fascynującej i  ciekawej sztuki:  strojów, tańca i muzyki. Ich priorytetem jest ukazanie gejsz w możliwie najbardziej rzeczywistym, zbliżonym go oryginału świetle.

Zapewne nikt do tej pory w Polsce nie zdołał odkryć tajników tego zamkniętego środowiska, łącząc działalność koncertową z edukacyjną, dlatego mamy nadzieję, że ten pomysł spotka się z przychylnym odbiorem, akceptacją a nawet pomocą w realizacji nowych zamierzeń.

Przedsięwzięcie, które realizują oparte jest na talencie, pasji i doświadczeniu, a wizytówką Gejsza-art jest działalność koncertowo – artystyczna, promująca kulturę japońską.

Prywatnie grają na instrumentach smyczkowych, toteż gra na „trzech strunach” shamisen nie przekracza ich możliwości. Ucharakteryzowane na gejsze (kostiumy, biały makijaż, atrybuty gejsz), wykonując na shamisenach i instrumentach tradycyjnych muzykę japońską oraz tańcząc uświetnią wszelkie koncerty, sympozja, kongresy, promocje, festiwale i wydarzenia związane z kulturą orientalną.

Chcesz zorganizować występ Gejsza-Art?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com