POLECAMY

Gang Marcela to grupa muzyczna założona przez „szefa gangu” – Marcela Trojana (wspólnie z Barbarą Pysz i Jerzym Różyckim) na przełomie 1979/1980 roku. Zespół rozpoczyna działalność od tras koncertowych z Krzysztofem Krawczykiem w 1980r., a następnie współpracuje z Marylą Rodowicz (1981-1983), zaś od 1982 r. pojawia się na polskiej scenie muzycznej już we własnym repertuarze z utworami z pogranicza muzyki pop i country.

Gang Marcela kojarzy się przede wszystkim z okresem lat 80., kiedy to takie piosenki jak: „Tyle złamanych serc”, „Zaświeciła moja gwiazda”, „Znajdziemy pośród trosk”, „Ojciec żył tak jak chciał”, „Kto jeśli nie ty”, „Mężczyzna i łzy”…, itp., itd., były stałymi „gośćmi” list przebojów, a także wielu telewizyjnych i radiowych programów oraz koncertów życzeń. Liczne koncerty, trasy krajowe i zagraniczne, a także udział w krajowych i zagranicznych festiwalach piosenki to ówczesna „codzienność” tego zespołu, czego uwieńczeniem był udział „Gangu” w roli reprezentanta Polski na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1984 roku, z piosenkami: „Kto jeśli nie ty” i „Mężczyzna i łzy”.

Koniec lat 80. to okres pauzy w działalności „Gangu…”, który liderzy grupy – Barbara i Marcel Trojan, wykorzystują na uregulowanie spraw rodzinnych, spędzając ten czas poza granicami kraju. Po tym kilkuletnim „odpoczynku” od spraw zespołowych, w 1992r., „Gang Marcela” wznowił swą działalność. Owocami tego zawodowego „come-back’u” zespołu są kolejne pozycje fonograficzne; najpierw nagrania retrospektywne dawnych przebojów „Gangu…” pt. „The best of Gang Marcela” oraz zestaw pierwszy kolęd i pastorałek pt. „Mamy święta”, a następnie kolejne nowe płyty o tytułach: „Byle do przodu!” (piosenki autorskie „szefa gangu” w stylizacji „country”), „Bieszczady czyli country na swojską nutę” (zestaw piosenek ogólnie znanych nagranych w konwencji „biesiadnego country”), drugi zestaw pastorałek i kolęd pt. „Nastrój świąt” oraz okolicznościowa pozycja – „Pytania o sens”, która jest zbiorem autorskim liderów grupy zawierającym utwory o charakterze refleksyjno – religijnym. Od 1993 roku w szeregi „gangu” – w miejsce Jerzego Różyckiego – wstępuje znany już wówczas ze sceny muzyki „country” wokalista – Mariusz Kalaga.

Połowa lat 90. to okres wzmożonej aktywności koncertowej „Gangu Marcela” i to zarówno w repertuarze własnym zespołu, jak i w koncertach wynikających ze współpracy ze Zbigniewem Górnym, z kręgu „Gali muzyki biesiadnej”, które to do tej pory cieszą się ogromną popularnością.

W połowie 1996 roku następuje kolejne przeszeregowanie personalne w składzie członków „gangu”, niezmienione do tej pory. I tak, aktualny trzon grupy stanowią: Barbara Trojan (śpiew, skrzypce), Jan „Johny” Maliński (śpiew, gitara, saksofon), Marcel Trojan (leader, śpiew, gitara).

W 1999 roku obchodzony jubileusz 20-lecia istnienia grupy był przyczyną wzmożonej aktywności „gangu” w temacie jubileuszowych koncertów wzbogaconych o pełny zestaw muzyków towarzyszących. Uroczyste rozpoczęcie jubileuszu, transmitowane przez Program 2 TVP, miało miejsce w trakcie trwania „Pikniku Country ’99” w Mrągowie.

Na tej samej scenie w rok później zespół zademonstrował zupełnie nowe propozycje, opracowane w stylu country, składające się na  płytę zatytułowaną „Nie tylko kasa”, nagraną m.in. z udziałem Tomka Ślotały (gitara), Andrzeja Walusa (keyboard) i Tomka Urbana (skrzypce).

Wszechstronność i bogaty repertuar zespołu powodują, że Gang Marcela, mając niezmiennie swoich wiernych fanów z dawnych lat, zdobywa także nowych zwolenników spośród następnego, młodszego pokolenia, dla których ta różnorodna w nastrojach i pełna pozytywnych treści muzyka „gangu” wydaje się być także atrakcyjna i godna posłuchania.

Gang Marcela oferuje również ciepłe, radosne i nastrojowe koncerty świąteczne, noworoczne oraz karnawałowe.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Gang Marcela?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com