POLECAMY

FUCUS jest zespołem wykonującym muzykę folkową: irlandzką, bretońską i szkocką.

Jednak nie ogranicza swoich zainteresowań tylko do tego gatunku muzycznego. W bogatym repertuarze zespołu znajdują się również szanty, pieśni morskie, a ostatnio także tradycyjne pieśni kaszubskie oraz własne kompozycje do tekstów poetów tego regionu, które w warstwie muzycznej inspirowane są m.in. folklorem irlandzkim. Grupa w obecnym składzie pojawiła się na rynku muzycznym w roku 2003.

W lipcu 2006 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu zatytułowana „Świat się kręci” i natychmiast ogłoszona została płytą tygodnia w Radiu Kaszebe a tytułowy utwór przez wiele tygodni utrzymywał się na liście przebojów. W sierpniu tego samego roku dzięki zainteresowaniu przedstawicieli mediów zespół zarejestrował koncert w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, wyemitowany w pierwszy piątek września 2006 w cyklu: „Muzycznych pierwszych piątków miesiąca”. Na IV edycji festiwalu „Burczybas”w czerwcu 2007r. zespół zdobył srebrnego burczybasa.” Drugi koncert w Radiu Gdańsk w cyklu koncertów zatytułowanym „Nowe brzmienia Kaszub” znalazł się na antenie 29.03.2008 r. W czerwcu 2008 zespół wziął udział w projekcie „Młodi dlo Gdunska”, którego efektem była płyta, która ukazała się wraz z Dziennikiem Bałtyckim. Obecnie zespół wydał kolejną płytę, która jest połączeniem twórczości kaszubskiej z muzycznymi fascynacjami rodem z „zielonej wyspy”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Fucus?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com