POLECAMY

Przedsięwzięcie muzyczne kilku polskich muzyków jazzowych, dla których inspiracją była twórczość z gatunku tzw. piosenki francuskiej. Pomysł projektu zrodził się pod koniec 2014 roku z inicjatywy wokalistki jazzowej Justyny Królak, z jej miłości do języka i kultury francuskiej. Królak do współpracy przy projekcie zaprosiła wspaniałych instrumentalistów: pianistę Michała Rorata, który jest jednocześnie aranżerem wykonywanych przez French Jazz Project utworów, oraz znanego amerykańskiego perkusistę jazzowego Franka Parkera. Z zespołem współpracują również: gitarzysta basowy Kosma Kalamarz oraz kontrabasista Jakub Dworak. Artyści do swojego składu zapraszają także innych utalentowanych muzyków. W zależności od charakteru koncertu, zespół wzbogacany jest o gitarę, saksofon czy nadający szczególnego klimatu francuskiej piosenki, akordeon.
Koncerty grane przez French Jazz Project to wspaniała muzyczna podróż przez klasykę piosenki francuskiej, prezentowanej w zupełnie nowej, oryginalnej, jazzowej aranżacji. Na koncertach usłyszeć można między innymi utwory z repertuaru Edith Piaf, Yvesa Montanda, Serge’a Gainsbourga i Juliette Greco. Serdecznie zapraszamy!

Chcesz zorganizować koncert zespołu French Jazz Project? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com