POLECAMY

Formacja Chatelet (inaczej Teatr bądź Kabaret Form Niebywałych) – krakowski kabaret założony w 1996 roku. Obecnie występuje w trzyosobowym składzie: Adam Małczyk, Michał Pałubski oraz Barbara Tomkowiak. Zespół wspiera również Askaniusz Petynka. Kabaret powstał jesienią 1996 w Krakowie, a jego założycielem był Krzysztof Niedźwiedzki. Pierwszy spektakl Formacji Chatelet nosił tytuł „Program Jedenasty”. Zapewnił on kabaretowi pierwszą ważną nagrodę – Grand Prix przeglądu kabaretów PaKA w 1997 roku.

Trzon zespołu przez lata stanowili Adam Małczyk, Michał Pałubski i Adam Grzanka. Czasowo z zespołem występowali również Krzysztof Niedźwiedzki, Jerzy Jan Połoński, Paweł Rybak, Tomasz Jachimek i Marcin Sikora. W grudniu 2006 z zespołu odszedł Połoński, a w październiku 2011 formację opuścił Adam Grzanka.

Po odejściu Adama Grzanki kabaret próbował występów w dwuosobowym składzie (wspierany przez dźwiękowca Askaniusza Petynkę). Pomimo tych kłopotów, w roku 2013 Formacja Chatelet (ciągle w dwuosobowym składzie) rozpoczęła współpracę przy realizacji programu rozrywkowego „Dzięki Bogu już weekend” na antenie TVP2, gdzie Adam Małczyk i Michał Pałubski wcielili się w rolę konferansjerów. Towarzyszyła im w tej roli Barbara Tomkowiak, poznańska artystka związana m.in. z kabaretem Adin.

Nawiązana przy programie współpraca zaowocowała tym, że latem 2014 roku Barbara Tomkowiak zaczęła występować z Formacją Chatelet również na estradzie. Formalnie dołączyła do zespołu na Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej w Kielcach 1 września 2014 r.

Oprócz występów estradowych i telewizyjnych, Formacja Chatelet współpracuje również z krakowskim Teatrem Groteska.

Chcesz zorganizować występ Formacji Chatelet? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com