POLECAMY

Fi James – Bartek Pietrzak. Pochodzi ze stolicy Warmii i Mazur – Olsztyna. Jego zainteresowanie muzyką rozpoczęło się wiele lat temu, kiedy dostał od taty mini organy. To był początek, zapowiedź poświęcenia i oddania się muzyce w przyszłości. Jako dziecko uczestniczył w konkursach muzycznych i festiwalach, tych mniejszych oraz tych bardziej poważnych. W liceum, kiedy było wiadomo, że mutacja nie narobiła zbyt wielu szkód, zaczął śpiewać w szkolnym zespole, wygrywając z nim różne konkursy. W wieku 17 lat wygrał telewizyjną Szansę na Sukces (program z udziałem Anity Lipnickiej). To zaowocowało m.in. nagraniem czołówki do jednej z audycji polskiego radia oraz współpracą z osobami tworzącymi muzykę.

Zaczął jeszcze intensywniej pracować nad swoim głosem, doskonaląc swoje umiejętności na warsztatach, które prowadziły m.in. Elżbieta Zapendowska czy Grażyna Łobaszewska. Później pojawił się ponownie w Szansie na Sukces. Oprócz tego dotarł do półfinału dawnego „Idola”.

Występowanie przed kamerami, pokonywanie tremy czy śpiewanie na żywo w telewizji dodało mi pewności siebie, ale także pokazało, że droga na szczyt jest niezwykle trudna.

W tym samym czasie studiował Socjologię, która miała być alternatywą dla śpiewania. Jednocześnie ukończył Szkołę Musicalową działającą przy warszawskim teatrze Roma, gdzie poznał tajniki sztuki estradowej i doskonalił warsztat wokalny u znakomitej wokalistki jazzowej Izy Zając. Następnym etapem w życiu muzycznym było rozpoczęcie studiów na Wydziale Wokalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Był to najważniejszy moment w jego rozwoju muzycznym. W tym samym czasie został wokalistą jednej z warszawskich kapeli smooth-jazzowych, z którą zagrał wiele sztuk oraz spełnił swoje kolejne marzenie, jakim było nagranie koncertu „live” w jednej z polskich rozgłośni radiowych. Kolejnym sukcesem był udział w finale „Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych” w Zamościu oraz poznanie i rozpoczęcie współpracy ze znakomitym pianistą i kompozytorem Andrzejem Rejmanem. Obecnie rozpoczął współpracę z zespołem grającym funk i soul, gatunek muzyk, w którym czuje się jak ryba w wodzie.

Posłuchaj utworów:

Chcesz zorganizować koncert Fi Jamesa?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com