POLECAMY

Zespół Farba powstał w październiku 1999 r. w Gdyni. Grupę założyli: wokalistka Joanna Kozak, perkusista Jacek Woźniak oraz gitarzysta Artur Przygoda. Nazwa zespołu Farba powstała na jednym z koncertów, kiedy sponsor imprezy rzucił ze sceny na widzów saszetki reklamowe z farbą do włosów, które popękały i niedługo potem każdy miał na sobie trochę farby. Farba ma za sobą występy m.in. na festiwalu w Opolu, czy koncerty na imprezie „Destination Chicago 2003” w USA. Zespół znany jest z żywiołowości na koncertach i charyzmy wokalistki – Joanny Kozak.

W październiku 2008 roku grupę opuścił Adam Drywa. Farba, na potrzeby sezonu koncertowego 2009, występowała z Piotrem Łopackim na instrumentach klawiszowych, ale oficjalnie, od odejścia Drywy do letniego sezonu 2010, była kwartetem.

W maju 2010 zespół wziął udział w międzynarodowym festiwalu piosenki Carpathia Festival i wydał płytę zatytułowaną „10”, podsumowującą dekadę działalności zespołu. Jedyny singiel z tej płyty – „Ostatnia Noc” znalazł się (obok przeboju „Chcę tu zostać”) na ścieżce dźwiękowej do filmu Roberta Glińskiego „Świńki”. Kolejny album zespołu nosi tytuł „Mur”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Farba?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com