POLECAMY

Fancy – niemiecki piosenkarz, popularny w latach 80. Nagrał wiele ówczesnych hitów m.in. „Slice Me Nice” (1984), „Flames of Love” (1988). Napisał wiele utworów wykonywanych przez innych wykonawców (Grant Miller, Linda Jo Rizzo, Marc Buchner, The Hurricanes, Mozzart, Timerider i wiele innych), jednak jako autor nigdy nie podawał właściwego nazwiska. Przedstawiał się jako Tess Teiges lub Ric Tess.

Kiedy młody Fancy po ukończeniu szkoły postanowił zostać mnichem, mało kto mógł przypuszczać, że stanie się największą solową gwiazdą na niemieckiej scenie disco. Fancy jako młody chłopak bardzo często udzielał się na estradzie, a jego hobby przeradzało się w pasję. W 1984 roku po długich poszukiwaniach Fancy trafił na Todda Candiego, który napisał dla niego pierwsze przeboje. Piosenki takie jak „Slice Me Nice” oraz „Chinese Eyes” podbiły rynki ówczesnej Europy. Fancy zdecydował się na koncertowanie na żywo. Dzięki doświadczeniom z dzieciństwa artysta świetnie czuł się na scenie, a publiczność doceniała jego występy. Fancy koncertował w Stanach i we Francji; w 1985 roku nagrał przebój „Bolero”. Sukcesy pozwoliły mu na wydanie pierwszego albumu zatytułowanego Get Your Kicks, a long play doczekał się statusu złotej płyty w kilku krajach.

Drugi album Contact wypromował takie hity jak „Lady of Ice” czy wspomniane już „Bolero” (1. miejsce w Hiszpanii przez 6 miesięcy). Gorączka Fancy’ego ogarniała Europę, jej kulminacyjnym momentem było wydanie w 1988 roku singla „Flames of Love”. Został on sprzedany w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Po tym sukcesie wydano pierwszy zbiór jego największych hitów na albumie Gold. Zawierał on następny hit, zatytułowany „Fools Cry”. W roku 1989 Fancy wydał czwarty studyjny album All My Loving, na którym znajduje się cover The Beatles. Na początku lat dziewięćdziesiątych Fancy nieco odbiegł od stylu, jaki prezentował na dotychczasowych albumach. Owocem tego był Six – Deep in My Heart, utrzymany w stylu rap i hi – energy (część materiału to starsze już utwory w nowych wersjach z udziałem rapera Steve D-5). Na podsumowanie dziesięcioletniej kariery Fancy zaserwował drugą kompilację It’s Me – The Hits 1984-1994 z dwoma premierowymi utworami: „Long Way to Paradise” (singel promujący płytę) i „Wait by the Radio”. Oba przypominały dyskotekowy styl Fancy’ego z lat osiemdziesiątych.

W 1996 roku Fancy podjął współpracę z producentami o nazwiskach Heiler i Schrupp. Spod ich ręki wyszedł materiał na dwa albumy, nagrane jeszcze w tym samym roku: Colours of Life i Christmas in Vegas.

Na fali powrotów gwiazd disco w 1998 roku (np. Modern Talking, Bad Boys Blue i C.C. Catch) Fancy przypomniał się ze swoim sztandarowym hitem „Flames of Love” w nowych wersjach oraz albumami Hit Party i Best of z Megamixem na 1998 rok.

Rok później wraz z producentami duetu dance – E-rotic, Fancy wydał album D.I.S.C.O. W 2000 roku na eliminacjach do konkursu Eurowizji z piosenką „We Can Move the Mountain” Fancy zajął 5. miejsce.

Fancy zasłynął nie tylko jako wokalista, ale doceniano go także za piosenki, które tworzył dla innych wykonawców. Produkował nagrania dla Granta Millera czy Mozzarta („Money”, „Jasmin China Girl”). Fancy współpracował również z Amandą Lear, Lindą Jo Rizzo, Robertem Grace oraz duetem włoskim: Al Bano i Romina Power.

W październiku 2008 Fancy wydał album Forever Magic, na którym znajdują się stare utwory oraz zupełnie nowy materiał, a singlem promującym jest „A Voice in the Dark 2008” z remiksami Happy Vibe. Album został początkowo wydany tylko na rynku rosyjski. W Europie ukazała się 12 grudnia 2008.

W duecie z Lindą Jo Rizzo, Fancy nagrał utwór „Stronger Together”, do którego nakręcone zostało video. Premiera zapowiedziana była na marzec 2014.

11 kwietnia 2014 Fancy pierwszy raz od ponad 5 lat wydał singel z nowym utworem zatytułowanym „I Should Have Known Better” (coverem The Beatles).

Chcesz zorganizować koncert Fancy’ego? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com