POLECAMY

Taniec flamenco posiada swe korzenie w dawnych religijnych tańcach orientalnych. W dzisiejszej jego postaci dopatrzyć się można wielu elementów tańca hinduskiego, takich jak ruchy ramion, dłoni i palców, a także używanie nóg jako instrumentu perkusyjnego. Prawdopodobnie taniec ten pochodzi bezpośrednio od hinduskiego tańca katak. Opowiada się tańcem historię i gestom nie przypisuje się konkretnych znaczeń. We flamenco ruchy ciała i gesty wyrażają pewne stany emocjonalne tancerza lub podkreślają znaczenie słów i charakteru melodii, która im towarzyszy.

Jest to taniec wykonywany solo, w duecie, grupowo lub składa się z kolejnych „solówek” wykonywanych przez poszczególnych tancerzy.

Strój tancerzy – przeważnie czarny, granatowy lub ciemnobrązowy – to obcisłe spodnie, biała koszula, obcisła kamizelka, mała apaszka pod szyją, buty wzorowane na butach do jazdy konnej z wysokimi obcasami i charakterystyczny płaskodenny kapelusz. Kamizelka i kapelusz bywają wykorzystywane jako element choreografii. Strój tancerek to przede wszystkim szeroka, kolorowa falbaniasta spódnica lub suknia (wykorzystywana w tańcu), falbaniasty gorset i kolorowa chusta, uzupełnieniem czasem bywa wachlarz, grzebień lub kwiat.

Muzyka wykonywana jest przede wszystkim na gitarze (choć zdarzają się przypadki użycia fletu, skrzypiec, wiolonczeli). Rytm wybiją zarówno tańczący, jak i śpiewacy przez: uderzenia dłońmi (klaskanie), pstrykanie palcami, uderzenia otwartymi dłońmi o pudła, na których siedzą śpiewacy (tzw. cajón) i za pomocą kastanietów.

Z punktu widzenia charakteru wykonywanego śpiewu (muzyki) rozróżnia się następujące rodzaje flamenco:

  • cante jondo (cante grande): siguiriyas, soleá, tientos
  • cante intermedio: bulerías
  • cante chico: alegrías, fandango, farruca, sevillana

Oferta:

Interaktywny pokaz tańca i muzyki
Wchodzi w skład koncertów: DANZA DEL FUEGO, NUEVO FUEGO, RUMBERO FUEGO RUMBERO FLAMENCO
Duży koncert sceniczny w 10-osobowym składzie łączący tradycyjną muzykę i taniec flamenco z tropikalnymi klimatami latynoskimi wzbogaconymi o popowe i jazzowe brzmienie. W programie zespołu znajdują się nie tylko tradycyjne formy flamenco, ale również wesołe rumby flamenco znane z repertuaru Gipsy Kings jak Bamboleo, Volare oraz kubańskie brzmienia salsy i karnawałowe samby. Ognisty taniec, hiszpańskie rytmy i dynamiczne brzmienie sprawiają, że Rumbero Flamenco to żywiołowe show połączone ze spontaniczną zabawą z publicznością. Grupę tworzy 9 osób – 2 gitary, 2 tancerki, saksofon, trąbka, bas, perkusja, instrumenty perkusyjne, instrumenty klawiszowe.

DANZA DEL FUEGO
Duży koncert sceniczny składający się z tradycyjnych i współczesnych utworów flamenco połączonych z ekspresyjnym tańcem w wykonaniu dwóch lub więcej tancerek oraz dynamiczną wirtuozerią muzyków od 4 do 6 osób – 2 gitary, śpiew, instrumenty perkusyjne, dwie tancerki, flet, saksofon.

NUEVO FUEGO
Koncert łączący w sobie elementy flamenco oraz jazzu z udziałem tancerki, gitary, fortepianu, saksofonu, fletu, basu, congi, cajóni, perkusji.

Znakomity duet gitarowy na każdą okazję – standardy muzyki hiszpańskiej, latynoskiej, jazzowej w mistrzowskim wykonaniu.

DODATKOWA ATRAKCJA
Możliwość zaproszenia do współpracy czołowych i znanych muzyków oraz tancerzy prosto z Hiszpanii. Skład zespołu zależy od Państwa i jest dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Chcesz zorganizować występ formacji Duende Flamenco? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com