POLECAMY

Był początek roku 2008. Wtedy Zbyszek Lemański – znany producent zespołów coverowych – wpadł na pomysł, by stworzyć grupę grającą autorskie piosenki w stylu Disco – Dance. Zbyszek był wokalistą i aranżerem oraz założycielem słynnej w latach 90. formacji FUN – TASTIC. Doświadczenia z tamtych lat oraz ówczesny kontakt z muzyką Disco Polo pomogły mu podjąć decyzję. Powstała grupa MANIANA. 6 maja 2008 roku zadebiutowała teledyskiem „Herbatka”. Wtedy w skład oprócz Zbyszka i Ani, którzy do dziś są w zespole, wchodziła jeszcze Dj-ka Anna i tancerka Iza.

W planach była płyta i kolejne teledyski. Jednak nie do końca ułożyło się tak, jak miało się ułożyć. Powstał jeszcze jeden teledysk „Wszystkie ręce w górę” i na tym historia się kończy. Lecz nie całkiem. Po roku tzw. ciszy, która spowodowana była zmianami personalnymi Zbyszek postanowił nadać grupie nową nazwę – Dr MANIANA.

Dr MANIANA 2012

Początek roku 2012 dla naszego zespołu był bardzo pracowity. Przede wszystkim przybyło wielu nowych fanów, którzy, jak sami twierdzą, są nieco „schorowani” i chętnie poddadzą się ich terapii „korzonkowej”. Nie pozostało im nic innego, jak tworzyć coraz to nowsze „lekarstwa muzyczne”. Ale przyszedł moment przesilenia i pielęgniarki zapragnęły urlopu. Stało się – na jakiś czas pozbyli się doktorskich strojów, doktorskich nawyków i manier. I jak to na urlopie bywa, odpoczynek przyniósł nową wenę twórczą. Dr Maniana napisał piosenkę „NA BOGATO”, która przeniosła wszystkich w inny świat. Na początku czerwca nakręcili zdjęcia do teledysku. Clip jest bardzo zwariowany i opowiada pewną historię, która na pewno jeszcze nikomu z Was się nie przydarzyła. „NA BOGATO” zaśpiewali w 2012 roku na Disco Hit Festiwal w Kobylnicy.

Dr MANIANA 2015

Na początku tego roku nareszcie wydali debiutancką płytę. Wiele zmian. Obecny skład to Zbyszek – wokal, Ania – wokal i dwie tancerki. Rozpoczynają nową erę w zespole Dr MANIANA.

Grupa oprócz swoich autorskich piosenek – „Herbatka”, „Wszystkie ręce w górę”, „Skook w book”, „Zaplątana” na koncercie wykonuje znane przeboje Disco – Dance. Usłyszycie piosenki polskie i zagraniczne: Danzela, Stachurskiego, Velvet oraz remix słynnego Jozina z Bazin i remix piosenki Andrzeja Rosiewicza „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”. Koncert grupy MANIANA to wspaniały show, przy którym każdy dobrze się zabawi.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Dr Maniana?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com