POLECAMY

Zespół DOX powstał w 2014 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas ogólnopolskiego konkursu „Przebojem na antenę” ich pierwsza piosenka „Hej Lato” zdobyła nagrodę publiczności. Tego samego roku muzycy zrealizowali swój pierwszy teledysk do piosenki „Tylko dla mnie tańcz”. W 2015 r. wydali debiutancki album studyjny zatytułowany „Zakręceni w disco polo”. Album promowany był przez single „Czarodziejka snów”, „Hoppapa”, „Będziemy tańczyć milion lat”, do których zrealizowano teledyski. W grudniu muzycy zaprezentowali świąteczny teledysk do piosenki pt. „Świąteczna radość”.

W 2016 w nowym składzie zespół uczestniczył w przesłuchaniach do programu „Disco Star” organizowanego przez telewizję Polo TV. Ostatecznie dotarli do finału, w którym zajęli drugie miejsce. W tym samym roku zdobyli pierwszą nagrodę na festiwalu Disco Mazowia w Mościbrodach oraz pierwszą nagrodę na festiwalu Discopolowanie w Jabłonnej. W 2017 r. wydali kolejne single.

30 marca 2018 r. DOX zaprezentował drugi album studyjny, zatytułowany „Wszystko dla miłości”, a w październiku formacja rozpoczęła pracę nad świątecznym albumem zawierającym kolędy i pastorałki. Materiał został wydany przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

W marcu 2019 r. powstał nowy singiel pt. „Tysiąc gwiazd”, do którego zrealizowano klip.

Chcesz zorganizować koncert zespołu DOX?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com