POLECAMY

Zespół Artystyczny Don Vasyl & Roma powstał w 1987 roku. „Roma”, ponieważ trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy „Roma”, która mogła poszczycić się licznymi tournée po całym świecie, w tym koncerty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej „Paryskiej Olimpii”. Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane cygańskie gwiazdy: Dziani, Vasyl Junior, Elza, Patrycja, Carmen, Tobi i wiele innych. Zmienia się zatem nazwa zespołu na Don Vasyl & Cygańskie Gwiazdy. Zespół w dalszym ciągu kultywuje tradycje artystyczne „Romy”.

Powstają słynne przeboje: „Ore, Ore”, „Cyganeczka Zosia”, „Kocham Cygana Jana”, „Powiedz Tak”, „Bawmy się”, „Zabawa słowiańsko-cygańska”, „Gdzie Nasz Kolorowy Świat”, „Śpiew To Życie”, „Jak Świat Światem”, „Hej! Życie Nie Jest Złe”, „Jedno Jest Niebo Dla Wszystkich”, „Graj Piękny Cyganie”, „Na Dancingu Tańczą Goście”, „Hej Tam Pod Lasem”.

Liczne koncerty w kraju i za granicą. Częste występy w telewizji. Don Vasyl jest twórcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku, który odbywa się co roku i stał się imprezą o światowej renomie. Muzyka, śpiew, taniec, temperament artystów, piękne barwne stroje, wspaniała zabawa oraz zaczarowany świat Cygańskich Gwiazd wprawiają wszystkich widzów w zachwyt, pozostawiając niezapomniane wrażenia artystyczne.

Chcesz zorganizować koncert Don Vasyla?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com