POLECAMY

Dominika Barabas – polska piosenkarka, kompozytorka, aranżerka i autorka tekstów piosenek. W swoim dorobku ma trzy autorskie albumy – Cień (2009), Zbiór Porannych Bzdur (2013) oraz Rustykalny Cyrk (2016).

Swoją edukację muzyczną rozpoczęła od klasy skrzypiec w 1995 r., w Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Bystrzycy Kłodzkiej. Naukę na tym instrumencie, oraz dodatkowo na fortepianie, kontynuowała do uzyskania dyplomu ukończenia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Zadebiutowała w 2008 r. Sukces przyniósł pierwszy kontrakt płytowy – w 2009 r. (ukazała się na rynku autorska płyta Cień, oraz kompilacja W stronę Krainy Łagodności, Vol.1 zawierająca piosenkę „A gdyby Bóg”).

W 2011 r. ukazał się singiel „Zbiór porannych bzdur”, zapowiadający kolejny długogrający autorski album.

W 2012 r. pojawiły się na rynku trzy kompilacje płytowe zawierające piosenki Barabas: Między ciszą a ciszą z utworem „Czarnomyślni”, Ballady i niuanse z piosenką „Ballada tramwajowa dla małej blondyneczki”, oraz „Pamiętajmy o Osieckiej” (wyd. MTJ Agencja Artystyczna) z utworem „Ja z podróży”.

W 2013 r. na rynek trafiła druga w pełni autorska płyta długogrająca, Zbiór porannych bzdur.

W 2014 r. wydany został autorski singiel „Idiotka”), kolejne dwie kompilacje: Mistrzowie Piosenki z piosenką „Dni, których nie znamy”, Muzyka Czterech Stron Świata z interpretacją „Ja z podróży”, oraz kolejne osiągnięcia festiwalowe, m.in. I Nagroda X Festiwalu „Stacja Kutno” w Kutnie, I miejsce XII Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie.

W 2015 roku wydana została kompilacja Agnieszka Osiecka zaśpiewana, a na niej znalazło się wykonanie piosenki „Ja z podróży”.

Chcesz zorganizować koncert Dominiki Barabas?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com