POLECAMY

Dombrova Piano Duo to duet fortepianowy stworzony przez dwóch młodych, ambitnych, kochających muzykę pianistów z Dąbrowy Górniczej. Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk są przyjaciółmi od szóstego roku życia. Obydwaj swą edukację muzyczną rozpoczęli w dąbrowskiej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu. Rozpoczynając studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w 2010 r., postanowili podjąć próbę stworzenia duetu fortepianowego. Czas studiów był dla obu muzyków okresem współpracy z wybitnymi pianistami i pedagogami polskiej sceny muzyki klasycznej.

Chęć połączenia przyjaźni z pasją do muzyki, a także liczne wspólne występy w Ośrodkach Kultury, podczas imprez okolicznościowych, m.in. koncert realizowany w ramach festiwalu SSAFKA w Akademii Muzycznej w Katowicach, koncert w Royal Albert Hall w sali Elgar Room w Londynie, koncerty w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej zaowocowały powstaniem duetu Dombrova Piano Duo. Poza przyjaźnią i wspólnymi koncertami, pianistów łączy również praca. Obaj zajmują stanowiska nauczycieli fortepianu oraz akompaniatorów w Zespole Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej – szkole, której zawdzięczają swoją wspólną pasję do muzyki. Ponadto obaj od 2011 roku współpracują z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego. Wykonują najrozmaitsze pozycje repertuarowe muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Dotychczasowe osiągnięcia duetu to:

– I NAGRODA na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „London” Grand Prize Virtuoso 2016,

– III NAGRODA na 7. Międzynarodowym Konkursie Giovani Musicisti Premio „Antonio Salieri”,

– WYRÓŻNIENIE na 1. Rising Stars Grand Prix 2016 – Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Berlinie.

Chcesz zorganizować koncert duetu Dombrova Piano Duo?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com