POLECAMY

Dorota Rabczewska – piosenkarka. Jej ojcem jest Paweł Rabczewski, medalista mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów, matką natomiast Wanda Rabczewska. Już jako dziecko uczęszczała do szkoły muzycznej. Muzyka nie była jedyną pasją Doroty, z powodzeniem uprawiała też lekkoatletykę. Mimo sukcesów na tej płaszczyźnie, Dorota postanowiła podjąć naukę w Studiu Wokalnym Elżbiety Zapendowskiej. Pod koniec XX wieku przyjęta została do teatru Studio Buffo. Występowała tam m.in. w musicalu „Metro”. W roku 2000 wstąpiła do zespołu „Virgin”. W 2005 roku otrzymała nagrodę publiczności na festiwalu w Sopocie za piosenkę dedykowaną papieżowi „Znak pokoju”. W 2007 Dorota zrezygnowała z dalszych występów z zespołem i zaczęła karierę solową, jednak niedawno powróciła do występów z zespołem.

Podczas jej koncertów, pod sceną każdorazowo pojawiają się kilkutysięczne tłumy, co niejednokrotnie wprawiało w zachwyt organizatorów imprez. W samym 2016 roku Doda zagrała ponad 70 razy nie tylko w Polsce, ale również za granicą (m.in. w Niemczech, USA, Kanadzie, Irlandii, Holandii, Szwecji i Norwegii).

Jesienią 2016 r. reaktywowano zespół Virgin. Niemalże jednocześnie powstała nowa płyta grupy pt. „Choni”, której pierwszy singiel promuje trzecią część „Pitbulla” – najchętniej oglądanego filmu 2016 roku. Ten rok był dla Dody oraz jej ekipy owocny i obfitował w wiele projektów. Oto najważniejsze z nich:

– reaktywacja zespołu Virgin

– płyta Virgin pt. Choni

– singiel „Niebezpieczna Kobieta” plus teledysk promujący film „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”

– teledysk do drugiego singla pt. „Kopiuj – wklej”

– nagranie DVD koncertowego Riotka Tour, którego premiera już wkrótce

– 18-lecie pracy artystycznej na scenie

Doda ma również na swoim koncie wiele udziałów w przedsięwzięciach telewizyjnych, m.in. festiwal w Opolu, udział w programie „Mów mi mistrzu” czy finalnie „Sylwester z Dwójką”. Oprócz działalności wokalnej, Doda jednocześnie gra w teatrze (spektakl pt. „Słownik Ptaszków Polskich” w reżyserii Krzysztofa Materny)

Wiosną 2017 r. swoją premierę miało drugie w karierze artystki DVD prezentujące trasę koncertową RIOTKA Tour, która, ze względu na duże zainteresowanie ze strony fanów, kontynuowana jest z przyjemnością.  Jednocześnie Doda gra drugą trasę koncertową wraz z zespołem Virgin, która jest równie interesująca i bardzo rockowa.

RIOTKA Tour, jaką oferuje publiczności Doda lub koncert zespołu Virgin są idealnymi elementami, które uświetniłby Państwa pomysł na organizację Dni Miasta oraz każdej innej imprezy plenerowej.

Chcesz zorganizować koncert Dody? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com