POLECAMY

Zespół w swej twórczości nawiązuje do tradycji muzyki klezmerskiej. Nadając jej całkowicie osobisty charakter, stara się w sobie tylko właściwy sposób wydobyć i podkreślić to, co zdaniem twórców najistotniejsze. Poetycka, melancholijna melodyka przeplata się z żarliwą, ekstatyczną żywiołowością tworząc przestrzeń wypełnioną szeroką gamą barw i emocji. Klasyczne, akademickie wykształcenie także nie pozostaje tutaj bez znaczenia. Wirtuozeria, dbałość o dźwięk i szczegół w połączeniu z dużą wrażliwością muzyczną, nadają utworom estetycznie wysublimowaną postać. Oprócz utworów bazujących na oryginalnych melodiach klezmerskich, coraz więcej jest w repertuarze Di Galitzyaner Klezmorim kompozycji własnych. W obecnym składzie zespół występuje od 1998 roku, a współtworzą go:
Mariola Śpiewak klarnet,
Grzegorz Śpiewak akordeon,
Rafał Seweryniak kontrabas
Do najważniejszych osiągnięć zespołu należy również zaliczyć:
• reprezentację Polski na koncercie pt. „Magia jednego wieczoru” w Luksemburgu, w ramach obchodów I rocznicy rozszerzenia Unii Europejskiej (każdy nowo przyjęty kraj reprezentowały tylko trzy zespoły)
• koncert z okazji Dnia Polski na Wystawie Światowej EXPO 2000 w Hanowerze
• pierwszą nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim na wszystkie instrumenty z wyjątkiem fortepianu „Chopin Open”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Di Galitzyaner Klezmorim?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com