POLECAMY

Osoba transwiekowa – dziecko (czasem starzec) zamknięty w ciele młodego mężczyzny. W konkursie na najlepszego Damiana Skórę zajął II miejsce. Nagradzany również wielokrotnie za wybitne osiągnięcia w języku łacińskim oraz w śpiewie niemym. Gdyby wcześniej zaczął robić stand-up, to pewnie wystąpiłby w programie „Kuba Wojewódzki”. Miłośnik humoru absurdalnego, energetycznie gdzieś pomiędzy tornadem z piorunami a kilogramem wątróbki.

Na pytanie, czy stresuje się będąc na scenie odpowiada, że stresuje się, jak na niej nie jest. To dla niego naturalne środowisko, gdzie funkcjonował wcześniej kilkanaście lat jako muzyk, którym do dziś pozostaje. Mieszkaniec Krakowa, członek krakowskiej grupy Comedy Lab oraz Kraków Stand-Up Comedy, gdzie udziela się w języku angielskim. Gospodarz i prowadzący kilku scen komediowych. W 2018 roku zdobył główną nagrodę na festiwalu komediowym „Ludzik”. Od kwietnia można go zobaczyć na antenie stacji Comedy Central, dla której niedawno zrealizował nagranie fragmentu swojego materiału po polsku, z kolei dla Stand-Up Polska wystąpił w ramach anglojęzycznej serii „Comedians in Poland”. Ma na koncie setki występów (od małych komediowych piwnic, po duże imprezy plenerowe) na terenie całego kraju i za granicą. Dzielił scenę z większością topowych komików w Polsce, a także miał okazję supportować takie gwiazdy jak Will Mars czy Dave Thompson. Obecnie występuje z nowym programem „Kawa z wody po kiełbasach”, a na YouTube do obejrzenia jest jego poprzednik pt. „Co?!”, który cieszy się bardzo dobrymi recenzjami. Poza stand-upem, można go usłyszeć w takich projektach muzycznych jak The Magic Juice czy Kaśka Sochacka.

Chcesz zorganizować występ Damiana Skóry ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com