POLECAMY

Czarno-Czarni to świadomy  powrót do brzmień lat 60., przyprawionych surową energią spod znaku vintage. Absurdalne i dowcipne teksty Jarka Janiszewskiego, ilustrowane klimatycznymi dźwiękami, tworzą niepowtarzalną aurę złotych czasów muzyki rockowej.

Grupę tworzą muzycy od lat występujący w zespołach Big Cyc i Bielizna. Ich muzykę można śmiało nazwać szalonym big-beatem XXI wieku. Nazwa zespołu nawiązuje do kolorowych zespołów, królujących na polskich scenach w latach 60. XX wieku. Również muzyka jest wypadkową prostych brzmień i bezpretensjonalnych melodii.
Od 1997 roku zespół działa w tym samym składzie: Jarosław „Doktor” Janiszewski – wokal, Jacek „Dżej Dżej” Jędrzejak – bas, Roman „Piękny Roman” Lechowicz – gitara, Jarosław „Dżery” Lis – perkusja, Piotr”Gadak” Sztajdel – klawisze. 
Pierwsza płyta ukazała się w roku 1998, a jej wyjątkowość polegała na tym, że nagrano ją przy użyciu starych bułgarskich wzmacniaczy, enerdowskich gitar i radzieckich organów, a samą perkusję przy pomocy tylko trzech mikrofonów. Album pokrył się złotem, tak samo jak drugie wydawnictwo pt. „Niewidzialni”.
Czarno-Czarni regularnie koncertują, biorąc udział w najważniejszych imprezach muzycznych w kraju. Grupa wielokrotnie występowała poza granicami naszego kraju, m.in. w USA, Anglii, Szkocji, Niemczech, Irlandii.
 
W 2014 roku zespół wydał płytę „The Power of Dance Floor” z pochodzącą z Nashville amerykańską wokalistką Holly Shepherd.
 
Piosenka Czarno-Czarnych „Nie choruj” jest motywem przewodnim serialu „Daleko od noszy”, a inne ich piosenki pojawiły się również w wielu produkcjach filmowych, m.in w „Królu życia” i w „Śniadaniu do łóżka”. Zespół wydał osiem płyt długogrających.
 
Miłość członków grupy do dawnych brzmień, melodii i tekstów zaowocowała stworzeniem nowego retro programu koncertowego bazującego na autorskim krążku „Sułtani swingu”. Koncerty retro cieszą się ogromnym wzięciem, każdy występ dla słuchaczy Polskiego Radia zgromadził komplet widowni. Karnawał w stylu retro z udziałem Czarno-Czarnych to sentymentalna muzyczna podróż pełna pozytywnej energii i dobrze skomponowanych dźwięków.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Czarno-Czarni ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com