POLECAMY

Formacja Czarno-Czarni narodziła się w 1996 roku, kiedy to grupa Big Cyc nagrywała utwór „Pasażer” z gościnnym udziałem Jarka „Doktora” Janiszewskiego z gdańskiej Bielizny. Dżej Dżej, Piękny Roman i Dżery zdecydowali, że współpraca układa się bardzo dobrze i poszli za ciosem, formując nową kapelę Czarno-Czarni. Chwilę później do składu dołączył Piotrek Sztajdel (Gadak) klawiszowiec, na stałe związany z Big Cycem. Wspólne zamiłowanie do brzmień czystego rock and rolla i klimatu muzycznego lat 60. dały początek muzyce Czarno-Czarnych. Ich pierwszy krążek ukazał się w 1998 roku. Płyta powstała z pasji i radości wspólnego grania, Czarno-Czarni z dnia na dzień dołączyli do grona najpopularniejszych polskich zespołów. Krążek zdobył platynowe trofeum, a trzy pierwsze single: „Nogi”, „Trąbo-Twist” i „Miłość i rtęć” ugruntowały pozycję zespołu. Połączenie kapel Big Cyc i Bielizna było niewątpliwie strzałem w dziesiątkę.

Dwa lata później, w 2000 roku ukazała się kolejna płyta „Niewidzialni”, z której dwa single „Śpiąca Jola” i „Jedzą rybę” przez wiele tygodni okupowały pierwsze miejsca list przebojów. Zespół rusza w trasę koncertową, podpisuje kontrakt z największą wytwórnią Universal i w 2002 roku wydaje kolejny longplay „Jasna strona księżyca”. W 2003 roku Czarno-Czarni występują w koncercie 40-lecia festiwalu w Opolu. W tym samym czasie powstaje także czołówka do serialu emitowanego w Polsacie „Daleko od noszy”.

W latach 2002 – 2004 zespół koncertuje w Polsce i za granicą, odwiedzając Nowy Jork, Chicago, Londyn, Brukselę. Jesienią 2004 roku ukazuje się kolejna płyta ze swingowymi wersjami klasycznych utworów z lat  30., 40. i 50. Krążek „Sułtani swingu” ukazał się nakładem Wytwórni Polskiego Radia. Czarno-Czarni zachwycają swoimi interpretacjami utworów i porażają wszystkich stylową elegancją. Stare przeboje takie jak „Kasztany”, „Augustowskie noce”, „Zakochani są wśród nas”, „Odrobina szczęścia w miłości”, „W małym kinie”, „Czy pamiętasz tę noc w Zakopanem”, „Pamiętasz była jesień” w wykonaniu Czarno-Czarnych są ozdobą najpopularniejszych programów telewizyjnych m.in. „Jaka to melodia?”.
Formacja zaprezentowała program koncertowy Sułtani swingu w publiczności w  całym kraju podczas koncertów plenerowych, jak również podczas kameralnych występów w Filharmonii Opolskiej, O2 Shepherd Bush Empire w Londynie i Centrum Kultury Polonijnej Copernicus Center w Chicago.

W 2009 roku Czarno-Czarni wydają następną płytę „Nudny świat”. Wydawnictwo promuje singiel „Znikający pas”. Krążek to muzyczna opowieść o miłości we wszystkich odcieniach. Dźwięki nawiązują do lat 60. XX w. Na płycie znajduje się kilka duetów m.in. z Urszulą, Anną Rusowicz i Holly Shephard wokalistką z Nashville, wiele nastrojowych ballad i porządna dawka pozytywnych dźwięków. Ten krążek dał początek polsko – amerykańskiemu mariażowi muzycznemu. Rok po premierze albumu grupa zdecydowała się na nagranie kolejnego longplaya z udziałem Holly. Prace nad albumem rozpoczęły się w pierwszych miesiącach 2012 roku. W maju pierwszy singiel z płyty utwór „Day lovely Day” miał premierę na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia (Jedynka). Do tej piosenki powstał także teledysk. Prace nad anglojęzycznymi wersjami utworów zakończyły się tuż przed rozpoczęciem letniej trasy koncertowej zespołu Czarno-Czarni zatem premiera została przesunięta na koniec roku. W październiku 2012 roku grupa zakończyła prace nad albumem. Płyta „The power of the dance floor” ukazała się w lutym 2013 roku. Na krążku znalazło się jedenaście premierowych utworów. Kilka z nich jest utrzymanych w klimacie ballad filmowych, pozostałe w nieco bardziej rockandrollowych energetycznych aranżacjach. Na płycie nie brakuje charakterystycznego brzmienia z lat 60., dobrych kompozycji i świetnych tekstów, które, pomimo tłumaczenia na angielski, wciąż bawią.

W 2012 roku na współpracę z zespołem zdecydowała się hiszpańska wokalistka Giulia Tellarini znana z formacji Giulia y los Tellarini. Grupa znana jest przede wszystkim dzięki swojej piosence „Barcelona” wykorzystanej w filmie Woody’ego Allena „Vicky Cristina Barcelona”. Powstał nastrojowy utwór Camaredo.

W 2013 roku formacja odwiedziła Nashville, skąd przywiozła kilka pomysłów na kolejne utwory. Nieprzerwanie trwają prace nad kolejnym materiałem na płytę. Czym jeszcze zaskoczą Czarno-Czarni?

Chcesz zorganizować koncert zespołu Czarno-Czarni? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com