POLECAMY

Cyrk Animé. inspiracja. animacja. edukacja. powstał w 2007 roku. Jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa ‘animé’ co oznacza żywy, ożywiony, ruchliwy, pełen życia. Taki właśnie cyrk chcą sami tworzyć. Cyrk nowoczesny, który pobudza do działania wszystko co napotka na swojej drodze, który zachęca do własnej aktywności, do przełamywania barier, jak i do robienia i próbowania w życiu zawsze czegoś nowego. Żyj i dziel się, odkrywaj i próbuj, przemierzaj i patrz.

A jaką rolę Cyrk Animé ma pełnić, czym jest dla członków i dlaczego tak naprawdę powstał?

Ma inspirować, animować i edukować.

INSPIROWAĆ… czyli podsuwać nowe pomysły, poddawać myśli, wywierać wpływ i motywować. Jest to coś, co ma pobudzać do twórczości, dając zapał i natchnienie do działania. Chcą inspirować, aby każdy znalazł coś w życiu dla siebie i aby tą ścieżką podążał.

ANIMOWAĆ… czyli pobudzać do działania, do wszelakiej aktywności i ożywiać. Poprzez animację chcą zachęcać do wspólnego czerpania radości ze sztuk cyrkowych, jak i z innych rzeczy, które mogą nas rozwijać.

EDUKOWAĆ... czyli kształcić, przekazywać umiejętności a zarazem wychowywać i pomagać. Chcą dzielić się wiedzą oraz naszymi doświadczeniami, wspierać innych tak, aby każdy mógł się rozwijać zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Cyrk Animé jako grupa animatorów zajmuje się warsztatami, animacją cyrkową, jak również pracą z dziećmi i młodzieżą w ramach pedagogiki cyrku poprzez śmiech, radość i zabawę.

PROGRAM:

– nauka żonglowania piłkami, obręczami, maczugami
– chodzenie na szczudłach dziecięcych
– zabawa z diabolo (bączek na lince, który rozkręca się za pomocą dwóch patyków)
– nauka jazdy na monocyklach
– mini rowerki i wrotki pedalo/wawago do balansu
– machanie i taniec z poi (wersja dziecięca – kolorowe poi wykonane ze sznurka, wstążeczek oraz miękkiego materiału)
– chodzenie po linie – miękka, elastyczna lina mocowana nisko nad ziemią (o ile są dostępne punkty aby linę zamocować, np. 2 drzewa)
– jazda na starych rowerach bicyklach (duże koło z przodu, malutkie z tyłu)
– inne zabawy  (m.in. chusta animacyjna KLANZA, tunel, przeciąganie liny, rzucanie obręczy do celu)
– balans na rola-bola  (drewniana deska, która toczy się po wałku/rolce)
– zabawa z talerzem
– pokazy wielkich baniek mydlanych
– imienne dyplomy uczestnictwa w zajęciach cyrkowych (jeżeli są Państwo zainteresowani)

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Wymagania są niewielkie. Nagłośnienia i dostępu do prądu nie potrzeba, nie pracują z mikrofonami. Muzyka może być w tle. Co do terenu, to najlepiej, aby były dostępne jakieś grubsze drzewa (przynajmniej dwa), do których można zamontować liny do chodzenia oraz płaski utwardzony teren. Część trawiasta przyda się do zabaw animacyjnych dla mniejszych dzieci oraz do rolek rola bola, część utwardzona np. do rowerków, pedalo, monocykli, bicykli. Oczywiście wszystko może być na trawie, wewnątrz na sali gimnastycznej albo innym terenie.

Cyrk Animé jest zarejestrowaną firmą, stąd na wszystko wystawiają fakturę. Posiadają również polisę OC działalności cyrkowej.

Chcesz zaangażować Cyrk Animé? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com