POLECAMY

Kolędy to utwory, które towarzyszą nam przez całe życie niezależnie od upodobań i gustów muzycznych. Mają ogromne możliwości interpretacyjne. Dają także możliwość bardzo osobistej i emocjonalnej wypowiedzi. Szczególnie często wracamy do nich w okresie Świąt Bożego Narodzenia i w okresie poświątecznym.
Na materiał muzyczny koncertu „Cicho, cicho pastuszkowie” składają się tradycyjne kolędy polskie, a także pastorałki napisane przez dwóch wspaniałych twórców: Włodzimierza Nahornego i Bogdana Loebla. Kompozycje Włodzimierza Nahornego mają w sobie wiele piękna, a ich linia melodyczna często nawiązuje do słowiańskich korzeni. Natomiast teksty Bogdana Loebla są pełne ciepła i dobroci. To pozwala nam wierzyć, iż choćby niektóre z nich mają szansę wejść do kanonu kolęd polskich słuchanych przy świątecznych stołach.
Materiał jest skomponowany i zaaranżowany na głosy solowe i duety z towarzyszeniem fortepianu i kontrabasu w mistrzowskim wykonaniu Agnieszki Wilczyńskiej (wokal), Janusza Szroma (wokal), Włodzimierza Nahornego (fortepian) i Andrzeja Łukasika (kontrabas).

Chcesz zorganizować koncert Cicho, cicho pastuszkowie? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com