POLECAMY

Chudoba to zespół uważany za jednego z prekursorów muzyki folkowej w Polsce, funkcjonuje na scenie od 1993 r. – w roku 2018 obchodzi swoje 25. urodziny. Został założony przez grupę studentów Uniwersytetu Wrocławskiego (filologia polska, filologia słowiańska i in.)– większość członków obecnego składu gra w zespole od początku istnienia. Oprócz Polski, Chudoba koncertuje również poza granicami kraju (np. w Austrii, Belgii, Czechach, Niemczech, Norwegii, USA, we Włoszech i na Węgrzech).
W 1998 roku zespół zdobył Grand Prix pierwszej polskiej edycji Konkursu Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja” zorganizowanego przez Polskie Radio w ramach współpracy z Europejską Unią Radiową. W roku 2000 wystąpił na prestiżowych targach muzycznych The Worldwide Music w Berlinie. Zespół nagrał i wydał kilka płyt z repertuarem opartym na folklorze polskim, bałkańskim, cygańskim, żydowskim, łemkowskim, ukraińskim, słowackim itp. Obecnie zespół pracuje nad nowym repertuarem. Atrybutem Chudoby zawsze była radość muzykowania i nadal towarzyszy ona zespołowi podczas koncertów.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Chudoba ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com