POLECAMY

Zespół powstał w 2004 roku i jako jedyny na Kielecczyźnie prezentuje muzykę klezmerską.
W swoim repertuarze posiada utwory stylizowane muzyką mniejszości żydowskiej i fascynującą kulturą Bałkanów. Repertuar zespołu Chmielnikers stanowią wyrosłe z żydowskiego folkloru muzycznego, odzwierciedlające obyczajowość i życie piosenki oraz ballady śpiewane w języku jidysz. Śpiewają o miłości, ważnych wydarzeniach rodzinnych, historycznych, kołysanki i utwory żartobliwe, ale również kompozycje czysto instrumentalne, stylizowane, powstające pod wpływem odrębnej kulturowo muzyki bałkańskiej i wschodniej. Wszystkie aranżacje utworów wykonują sami, a nowe skomponowane przez nich utwory charakteryzują się połączeniem klasycznych elementów muzyki klezmerskiej z wpływami folku,  rocka czy popu. Stosunkowo młody wiek artystów oraz dobre przygotowanie warsztatowe powodują, że ich interpretacje zyskują dużą aprobatę zarówno tej starszej  jak i młodszej publiczności.
W 2007 roku nagrali pierwszą płytę, która cieszy się dużym zainteresowaniem.
W  2009r. została nagrana  druga płyta, na której  można usłyszeć różne rytmy świata w oparciu o tradycyjne melodie bułgarskie,bałkańskie, żydowskie oraz polskie.
Członkowie zespołu to wyszkoleni muzycy z bogatym doświadczeniem artystyczno-estradowym. Grają nie tylko w tej formacji, ale również występują na koncertach w roli solistów, a nawet zasilają składy innych zespołów.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Chmielnikers?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com