POLECAMY

W swojej twórczości posługują się takimi instrumentami jak skrzypce, uilleann pipes (odmiana dud), buzuki, cytra, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara basowa, gitara akustyczna itp. Do dziś zespół zagrał ponad 1000 koncertów, zarówno w kraju jak i za granicą. W swojej historii gościł m.in. w Czechach, Irlandii, Francji, Niemczech, USA (na zaproszenie Czesława Miłosza), Rosji. Wystąpił również trzykrotnie (1997, 1999 i 2004) na jednym z największych festiwali muzyki irlandzkiej Cork Folk Festival.

Carrantuohill jest związane z Przystankiem Woodstock od samego początku jego istnienia, a od roku 2002 jest współorganizatorem jego Folkowej Sceny. W 1998 roku jego występ został wyróżniony przyznaniem przez Jurka Owsiaka nagrody Złotego Bączka.

W 2002 roku zespół Carantuohill wydał płytę Inis na której do tradycyjnych irlandzkich jigów i reeli polskie teksty śpiewali Anna Chwieduk, Kuba Badach, Fiolka, Anna Maria Jopek, Robert Kasprzycki, Paweł Kukiz, Anita Lipnicka, oraz Stanisław Sojka.

Wraz z grupą taneczną Reelandia stworzyli widowisko muzyczno-taneczne “Touch of Ireland”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Carrantuohill?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com