POLECAMY

Zespół Brasy powstał w listopadzie 2007 roku i śpiewa tradycyjne szanty a’capella oraz piosenki żeglarskie z towarzyszeniem gitary i bodhranu.

Skład zespołu to: Julek “Bufet” Krzysteczko, Irek “Yoku” Herisz, Łukasz “Wolf” Wollmann, Maciej “Siwy” Cybulski oraz “Mariusz “Słowik” Słowiński. Zespół pojawił się na scenie w lutym 2008 roku i od razu wywołał spore zamieszanie z uwagi na sposób śpiewania szant – bardzo bogaty w harmonię, obfitującą w wyszukane i zaskakujące połączenia akordowe. Te cechy w połączeniu z wielką dbałością o intonację i brzmienie charakteryzują zespół Brasy. Najważniejsze nagrody to m.in. Grand Prix na Festiwalach: Kopyść – Białystok 2008, oraz EuroShanty & Folk – Sosnowiec 2008, 1 miejsce na przeglądzie konkursowym Shanties 2009 – Kraków oraz Nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego za najlepszy debiut na Festiwalu Shanties 2009 – Kraków. Od tego czasu zespół zapraszany jest na największe festiwale szantowe w Europie tj. I Internationale Shanty-Chor-Festival – Dinslaken (2008), Maritim Festival w Bremen(2009), Bie Daip Festival w Appingedamm (Holandia) 2010, Trebatfestival w Risor (Norwegia), The Tall Ships Races – Hartlepool (Anglia).
Dorobek fonograficzny zespołu stanowią dwa albumy. Pierwszy – debiutancki, ukazał się w listopadzie 2008 roku w pierwszą rocznicę działalności zespołu. Płyta zatytułowana jest Rolling Home i została nagrana ze światowej sławy szantymenem z Irlandii Patem Sheridanem zawiera 16 tradycyjnych szant w języku angielskim. W czerwcu 2009 zespół wydał także swój autorski singiel obejmujący 4 utwory.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Brasy?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com