POLECAMY

Brainstorm – łotewski zespół pop-rockowy założony w 1989 roku przez Renārsa Kaupersa, Jānisa Jubaltsa, Gundarsa Mauševicsa i Kasparsa Rogaa. W 2000 roku zespół reprezentował Łotwę w 45. Konkursie Piosenki Eurowizji. Rok później wydał singiel „Maybe”, który jest uznawany za największy przebój w dorobku zespołu.

Zespół został założony w 1989 roku w Jełgawie przez czterech kolegów ze szkoły: Renārsa Kaupersa, Jānisa Jubaltsa, Gundarsa Mauševicsa i Kasparsa Rogaa. Niedługo później skład uzupełnił Māris Mihelsons. Pierwotnie zespół nazywał się The Best American Guys in Latvia, jednak potem zmienił swoją nazwę na Prāta Vētra (ang. Brainstorm).

W 2000 roku zespół zgłosił się do udziału w pierwszych krajowych eliminacjach eurowizyjnych z utworem „My Star”. Pod koniec lutego muzycy wystąpili w finale selekcji i zajęli pierwsze miejsce w głosowaniu jurorów i telewidzów, dzięki czemu zostali wybrani na reprezentantów Łotwy w 45. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Sztokholmie. 13 maja wystąpili w finale widowiska i zajęli ostatecznie trzecie miejsce w finale.

W kolejnych latach zespół koncertował, pracował nad materiałem i wydał kilka albumów, które cieszyły się popularnością wśród słuchaczy.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Brainstorm?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com