POLECAMY

Historia Bez Jahzgh (czyt. bez dżazg) zaczęła się w 2006 roku w wielkopolskiej Trzciance, kiedy to…, ale to już właśnie historia. To, co najpiękniejsze, zostało w ich sercach, a że mają je pojemne, to jeszcze wiele takich chwil się zmieści. Tym bardziej, że rytm zespołu nadaje 11 serc. Jedne biją spokojnym tempem, inne łomoczą na skraju zawału. To właśnie sprawia, że muzyka, która z nich płynie, jest wyjątkowa. Reggae’owy sos przyprawiany przeróżnymi dźwiękami i stylami. Jest więc słodko i ostro, gorzko i kwaśniej, pikantnie i łagodnie, ale zawsze smacznie.
Grali już wiele koncertów. Próbowali swoich sił w konkursie podczas festiwalu Ostróda Reggae Festiwal, Afryka Reggae Festiwal (Toruń), Przystanek Woodstock – Pokojowa Wioska Kryszny (Kostrzyn), Karuzela Cooltury (Świnoujście), Festiwal Reggaenwalde (Darłowo), Upgrade festiwal (Magdeburg) oraz mniejszych koncertów w wielu miastach.
W 2009 roku zarejestrowali w Studio Q materiał na debiutancką płytę. Prace trwały długo, ale dzięki temu stworzyli ciekawy krążek. Gościnnie zespół wspomagali DJ Feel-X oraz MC Globyman, z kolei Tom Horn wysmażył remix do jednego z kawałków. Masteringiem zajęli się jedni z najlepszych, czyli Studio As One.
W 2010 roku ukazała się, nakładem wydawnictwa Lou & Rocked Boys, ich pierwsza płyta „NIE NA CHACIE” (Studio Q) oraz singiel „Trzciamajka”, na którym, oprócz tytułowego oryginału, można usłyszeć utwór w dwóch innych odsłonach (wykonanych przez Toma Horna).
Przez zespół przewinęli się różni muzycy, którzy zostawili swoje ślady na nagraniach i w sercach. Mimo licznych komplikacji, jakie stawiał przed nimi los, zawsze dawali radę się podnieść i działać dalej. Bez Jahzgh przeszedł kilka metamorfoz personalnych, dzięki czemu ich muzyka wzbogacona została o nowe brzmienia i nowe aranże.
Szczęśliwy był dla nich lipiec 2012. W Ostrowie Wlkp. podczas festiwalu REGGAE NA PIASKACH zdobyli tytuł laureata Konkursu im. Ryszarda Sarbaka – głosowała publiczność, więc to bardzo cenne trofeum.
Wiosną 2013 r. okazało się, że spośród 750 zespołów znaleźli się w zacnym gronie półfinalistów Eliminacji do Przystanku Woodstock 2013. Podczas koncertów półfinałowych w Warszawie odnieśli kolejny sukces: przeszli do finału – pozostało 12 kapel w ostatecznej rozgrywce. Czas na woodstockową scenę jeszcze nie nadszedł, ale na pewno będą wciąż próbować
Materiał na kolejną płytę już kipi w wielkim kotle i nie może się doczekać, aby ujrzeć światło dzienne.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Bezjahzgh?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com