POLECAMY

Rok 2008 – powstaje zespół Star Guard Muffin, którego członkiem został Kamil Bednarek. Ich pierwszym wydawnictwem była epka zatytułowana „Ziemia Obiecana”. Zespół zdobył szeroką popularność w 2010 roku dzięki telewizyjnemu programowi „Mam Talent!” i sukcesowi odniesionego w nim przez Kamila – wokalisty, kompozytora, autora tekstów i multiinstrumentalisty. Wydany w tym okresie debiutancki album StarGuardMuffin „Szanuj” uzyskał status podwójnej platyny.

W 2011 StarGuardMuffin gościli na Jamajce i efektem sesji nagraniowej w studio Tuff Gong rodziny Marley był maxisingiel „Jamaican Trip”, gdzie wśród gości pojawiają się m.in. Capleton, Stephen Newland (Rootz Underground), Dean Fraser, The Tamlins czy muzycy zespołu Shaggy’ego.

W 2012 roku, po zmianach w składzie, narodził się zespół BEDNAREK, który nagrał wysoko ocenianą płytę „Jestem…”. Utrzymywała się ona w zestawieniu OLiS ponad 12 miesięcy, a po upływie roku od wydania ponownie zajęła pierwszą pozycję. Rok później ukazał się suplement zawierający remixy oraz dubowe i koncertowe wersje.

W roku 2013 zespół BEDNAREK zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej.

W 2014 na rynku pojawiło się wydawnictwo koncertowe DVD/CD z Przystanku Woodstock.

Rok 2015 to album „Oddycham”, zrealizowany m.in. w Tuff Gong Studio z gościnnym udziałem światowych gwiazd reggae jak Alborosie, Junior Kelly czy Dean Fraser. Płytę promują single: „Chwile jak te”, „List”, „Euforia” i „Sailing”. Krążek osiągnął status platynowy.

W styczniu 2017 roku ukazał się nowy singiel – „Talizman”, który został nagrany z gościnnym udziałem Matheo. Piosenkarz zdobył cztery nominacje do Eska Music Awards 2017, ostatecznie wygrał statuetkę w kategorii Artysta roku. W maju wydał utwór „Poczuj luz”, który został drugim singlem zwiastującym nową płytę artysty. 27 lipca zagrał koncert w amfiteatrze w Kołobrzegu wraz z zespołem Enej. 17 listopada 2017r. ukazał się utwór „Jak długo jeszcze”, będący czwartym singlem zapowiadającym jego nową płytę studyjną. W teledysku do utworu gościnnie wystąpiła piosenkarka Natalia Szroeder, sam klip w ciągu kilku dni po premierze przekroczył milion wyświetleń. Album zatytułowany „Talizman” ukazał się 1 grudnia. W styczniu 2018 roku osiągnął status złotej płyty.

Chcesz zorganizować koncert Bednarka?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com