POLECAMY

Bananarama – brytyjski żeński zespół muzyczny założony został w 1979 roku przez Siobhan Fahey, Sarę Dallin i Keren Woodward. Ich debiutanckim albumem był wydany w 1983 Deep Sea Skiving. W tym składzie nagrały kolejne dwa albumy, Bananarama oraz True Confessions oraz pochodzący z tego ostatniego singel Venus (cover zespołu Shocking Blue), który okazał się międzynarodowym hitem. W 1988 zespół opuściła Siobhan Fahey, którą zastąpiła Jacquie O’Sullivan. W tym samym roku ukazała się kompilacja Greatest Hits Collection, a trzy lata później album Pop Life. Po kilku miesiącach Jacquie O’Sullivan również odeszła z zespołu, a pozostały w nim Sarah Dallin i Keren Woodward, które w 1993 roku wydały album Please Yourself.

W lutym 2002 Bananarama świętowała dwudziestolecie istnienia. Z tej okazji odbył się koncert w Londynie, w którym wzięła udział także Siobhan, ale bez udziału Jacquie O’Sullivan.

Do popularnych piosenek grupy zaliczają się m.in. „Cruel Summer”, „Venus”, „Love in the First Degree” i „I Heard a Rumour”.

W 2017 roku Siobhan Fahey powróciła do grupy.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Bananarama?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com