POLECAMY

Legenda polskiego rock’n’rolla lat 80. Azyl P. powstał w 1982 w Szydłowcu, pierwszy skład zespołu tworzyli: Andrzej Siewierski, Darek Grudzień, Marcin Grochowalski i Leszek Żelichowski. Rok później Azyl P. zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Talentów. Z finałowej dziesiątki wykonawców biorących udział w turnieju jury wyłoniło zwycięzców, przyznając im równorzędne nagrody – sesje nagraniowe w studiu Tonpressu. Azyl P. nagrał dwa utwory: „Twoje życie” i „Chyba umieram”. „Chyba umieram” bardzo szybko trafił do radia, w ciągu krótkiego czasu uplasował się w czołówkach list przebojów.
Jesienią 1983 roku zespół nagrał kolejne dwie piosenki: „Och Lila” i „Kara śmierci”. „Och Lila”, stając się jednym z najbardziej dynamicznych utworów polskiej muzyki rockowej, szybko znalazł się na trzecim miejscu Listy Przebojów Trójki. „Kara śmierci” nadal uważana jest za jedną z najpiękniejszych polskich ballad.

1984 to rok największego przeboju grupy – „Mała Maggie”. Dzięki tej piosence Azyl P. osiągnął szczyty popularności w Polsce, niekwestionowane pierwsze miejsce telewizyjnych Przebojów Dwójki i drugie listy przebojów radiowej Trójki. Sukces Azylu P. ugruntowała duża trasa koncertowa, podczas której dokonano nagrań na pierwszą długogrającą płytę zespołu Live. Znalazły się na niej największe przeboje grupy. Wiosną 1985 roku Azyl P. nagrał kolejny singiel z utworami „I znowu koncert” i „Nic więcej mi nie trzeba”. Następnie zespół nagrał swoją pierwszą studyjną, długogrającą płytę zatytułowaną „Nalot”.

Zespół w oryginalnym składzie muzyków tj. Darek Grudzień – bas, Jacek Perkowski – gitara  i Marcin Grochowalski – perkusja, do których dołączył wokalista Marcin Czyżewski, reaktywował się po 30 latach i w lipcu 2015 zagrał bardzo udany koncert. Azyl P. i „Przyjaciele” wraz z Markiem Piekarczykiem, Krzyśkiem Jaryczewskim i Muńkiem Staszczykiem uczcili pamięć tragicznie zmarłego w 2007 roku wokalisty Andrzeja Siewierskiego na Festiwalu Rock na Zamku w Szydłowcu. W kwietniu 2017 roku w studiu S4 Polskiego Radia zespół zrealizował nagranie piosenki „Co ja wiem”, które przez wiele tygodni gościło na listach przebojów rozgłośni radiowych. Na żywo, w wersji akustycznej „Co ja wiem” Azyl P. wykonał podczas jubileuszowego wydania Listy Przebojów Trójki z okazji jej 35 – lecia.

W 2017 roku Azyl P. obchodzi jubileusz 35 – lecia powstania zespołu. Z tej okazji w czerwcu tego roku w radiowej Trójce odbył się koncert zespołu z udziałem zaproszonych gości zatytułowany Azyl P. i Przyjaciele. Na scenie pojawili się Marek Piekarczyk, Ania Brachaczek, Titus, Krzysztof Jaryczewski i Juan Carlos Cano. W programie koncertu znalazły się największe hity zespołu, pojawiły się też nowe kompozycje Azylu P. Koncert został rejestrowany. Jesienią 2017 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia planowana jest premiera płyty z zapisem koncertu.

Azyl P. to doświadczona grupa, która zachwyca na koncertach melodyjnością granych utworów, niezwykłą energią i doskonałym kontaktem z publicznością. Podczas 1,5 godzinnych koncertów Azyl P. promuje swój najnowszy, koncertowy album. Zespół występuje zawsze w 100% na żywo zarówno podczas koncertów plenerowych, jak również w bardziej kameralnych warunkach w składzie:
Maciej Silski – śpiew
Bartek Jończyk – gitara
Dariusz Grudzień – gitara basowa
Marcin Grochowalski – perkusja

Chcesz zorganizować koncert zespołu Azyl P.?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com