POLECAMY

Atrakcyjny Kazimierz (również Atrakcyjny Kazimierz i Cyganie oraz Atrakcyjny Kazimierz i zespół Wiśnie) – polski zespół muzyczny założony w 1992 roku w Toruniu przez znanego z występów w zespole Kobranocka, toruńskiego muzyka Jacka Bryndala. Patronat nad projektem objęła Małgorzata Potocka, pomysłodawczyni nazwy zespołu. Do piosenek na debiutancki album „Prawdziwa miłość” muzykę napisał Jacek Bryndal, teksty jego brat Rafał Bryndal, aranżacją i produkcją zajął się Grzegorz Ciechowski.
W 1993 Atrakcyjny Kazimierz (m.in. z Kayah, Wojciechem Waglewskim i Jose Torresem w składzie) zdobył I nagrodę na KFPP w Opolu za piosenkę „Otyłość”. Piosenka „Jako mąż i nie mąż” zdobyła wyróżnienie w styczniowej edycji Muzycznej Jedynki w 1994 roku. W 1994 ukazał się film muzyczny Wesele Atrakcyjnego Kazimierza zawierający fragmenty największych hitów zespołu.
Związany z upadkiem należącej do Małgorzaty Potockiej firmy produkującej nagrania Atrakcyjnego Kazimierza spadek popularności spowodował zawieszenie działalności zespołu w 1996 roku, jednak już rok później Atrakcyjny Kazimierz powrócił wyprodukowaną przez Wojciecha Waglewskiego płytą Dzianina i, w stale zmieniającym się składzie, występuje do dziś.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Atrakcyjny Kazimierz?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com