POLECAMY

Asaf Avidan urodził się w 1980 roku w Jerozolimie. Jego rodzice pracowali w izraelskim korpusie dyplomatycznym na Jamajce i to tam Asaf spędził dzieciństwo. Na studia powrócił do Jerozolimy i podjął naukę w Akademii Sztuki. W ramach pracy dyplomowej zrealizował film Find Love Now, którym wygrał Haifa Film Festival. Po studiach Avidan przeniósł się do Tel Avivu, gdzie pracował jako animator. Później postanowił wrócić i poświęcić się muzyce. Swoją pierwszą EP-kę, na której znalazło się 6 kawałków, Asaf nagrał w 2006 roku. Wraz ze swoim zespołem Asaf Avidan & The Mojos nagrał trzy albumy: The Reckoning w 2008, PoorBoy/Lucky Man w 2009 i Through the Gale w 2010. Rok później rozpoczął karierę solową. W 2011 roku stanął na jednej scenie obok takich niekwestionowanych gwiazd jak: Robert Plant czy Lou Reed. W 2013 roku ukazał się jego solowy album – Different Pulses.
Jego utwór „One Day/Reckoning Song” zremiksowany przez niemieckiego producenta Wankelmuta stał się jednym z największych hitów ostatnich lat. Na „Different Pulses” Asaf Avidan prezentuje nieco inne, mniej imprezowe brzmienia, za to w pełni pokazuje swój wielki talent – nieprzeciętny głos, który może się mierzyć z największymi wokalistkami (tak, tak to nie żart) świata!  Niektórzy porównują go nawet z samą Janis Joplin! Asaf Avidan to prawdziwy emisariusz izraelskiej sceny folk – rockowej. Na swoim koncie ma już 3 albumy wydane z zespołem The Mojos oraz dwie płyty solowe, a jego twórczość często określana jest mianem „retro – futuristic folk”. Jedno jest pewne – drugiego tak wyjątkowego artysty jak Asaf Avidan nie znajdziecie!
Kolejna autorska płyta artysty „The Study On Falling” ma premierę na początku listopada 2017. Asaf początkowo występował solo, ale teraz zdecydował się na koncerty z grupą muzyków.
Artysta zagrał w Polsce już kilka razy i wszystkie jego koncerty spotkały się z prawdziwie entuzjastycznym przyjęciem!

Chcesz zorganizować koncert Asafa Avidana?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com