POLECAMY

Zespół Arshenic powstał w 2006 roku w Trójmieście. W 2007 roku zarejestrował materiał na EP „W plecy nóż”. Grupa zagrała liczne koncerty, między innymi na Międzynarodowym Koncercie Młodych Talentów (Kappeln – Niemcy) czy koncercie na zakończenie Neptunaliów wraz z Milczeniem Owiec i Homo Twist. W 2008 roku zespół nagrał kolejną płytę promocyjną „Lilie” promując ją podczas koncertów z zespołami Closterkeller, podczas Abrakadabra Gothic Tour i Artrosis, podczas Gothic Diamonds Tour.
W listopadzie 2009 grupa zarejestrowała długogrającą płytę w Studio X (Olsztyn), którą zatytułowała po prostu „Arshenic”. W tym samym roku utwory z płyty zajęły II miejsce w V Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Rockowych „Konfrontacje 2009”. Podsumowaniem tego okresu było zajęcie III miejsca w konkursie „Zespół Roku 2009” prowadzonym przez portal Rockz.pl.

W 2011 roku Arshenic wystąpił w programie „Must Be The Music” wykonując cover utworu Lady Gagi „Paparazzi” w wersji metalowej. Ze względu na swój charakterystyczny wizerunek, zespół nazwał swój nurt „Zombie Gothic Melodic Metal”. Po tym występie zespół wyruszył w promocyjną trasę koncertową. W 2012 roku działalność zespołu została zawieszona.

W 2014 zespół wznowił działalność i prace nad nowym brzmieniem i repertuarem. Utwór „Odejdziesz” został wydany na składance gotyckiej wytwórni Halotan Records. W styczniu 2015 zespół wrócił na scenę, łącząc powrót z akcją charytatywną „Pucha dla Sierściucha”, której jest organizatorem.W tym samym roku Arshenic wydał płytę zarejestrowaną w 2009, wzbogacając ją o dodatkowe utwory. Obecnie płyta o niezmienionym tytule „Arshenic” liczy 15 polsko- i anglojęzycznych utworów, między innymi: „Odejdziesz”, „W plecy nóż”, „Kołysanka”, „Paparazzi” czy „Lilie”.
W kwietniu 2016 zespół wydał płytę EP tytule „Erased”, która zawiera utwory prezentujące odświeżone brzmienie zespołu mieszczące, zahaczające o progresywę. Obydwie płyty zespołu dostępne są obecnie w sprzedaży.

W lutym 2016 zespół wydał singiel „Monster” zapowiadający drugą długogrającą płytę zespołu. W ramach działalności wspierającej pomoc zwierzętom zespół nagrał teledysk do utworu w OTOZ ANIMALS schronisku CIAPKOWO w Gdyni. Utwór Monster oraz płyta „Erased” dostępne są w popularnych serwisach streamingowych.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Arshenic?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com