POLECAMY

Wokalistka jazzowa i piosenkarka, także producent muzyczny. Ukończyła Wydział Wokalny Średniej Szkoły Muzycznej w Szczecinie. Zadebiutowała w 1975 w amatorskim zespole wokalnym muzyki dawnej “Musicus Poloniensis”, w którym śpiewała do 1980. W latach 1980 – 84 Anna Jurksztowicz była wokalistką szczecińskiej grupy Music Market specjalizującej się w muzyce gospel i spirituals. Wystąpiła z nią w Konkursie Jazzu Tradycyjnego “Złota Tarka” w latach 1980 – 1981 i w 1984 roku. Współpracowała na estradzie i w nagraniach m.in. z Orkiestrą PRiTV Zbigniewa Górnego i grupą “Sami Swoi”. Anna Jurksztowicz uczestniczyła w realizacji widowiska Katarzyny Gaertner “Pozłacany warkocz” i suity K. Zgrai “Kurpie”. Zrealizowała recitale TV: “Ballady jazzowe”, “Gospel i spirituals” oraz “Jazz Production”. Współpracowała także z poznańskim zespołem “Spirituals and Gospel Singers”. Z zespołami tymi dokonała nagrań dla archiwum Polskiego Radia, koncertowała w kraju i za granicą, m.in. w NRD, ZSRR, RFN i Szwecji.
Anna Jurksztowicz po raz pierwszy wystąpiła jako solistka na KFPP Opole ’85. Reprezentowała polską piosenkę na festiwalach w Dreźnie (NRD) w 1986, Curaçao (Antyle Holenderskie) w 1988, Jurmała (Łotwa) w 1989, Karlshamn (Szwecja) i Siracusa (Włochy) w 1990, Stambule (Turcja) w 1994 i w Kairze (Egipt) w 1995.
Anna Jurksztowicz występuje także z programami rozrywkowymi dla dzieci. Wielkim dziecięcym przebojem przed laty była piosenka Zima lubi dzieci. Nagrała piosenki do filmów i seriali TV, takich jak: “Kingsajz”, “W pustyni i w puszczy”, “Puchatkowego Nowego Roku”, “Prosiaczek i Przyjaciele”, “Kubuś i Hefalumpy”, “Czułość i kłamstwa” (TVP), “Matki, żony i kochanki” (TVP), “Na dobre i na złe” (TVP), “Ranczo” (TVP).
Anna Jurksztowicz jest także wydawcą i producentem muzycznym. W serii płytowej poświęconej muzyce współczesnej pt.: “Modern Classics from Poland” jej firma wydawnicza “Si Music” promuje twórczość kompozytorską. W latach 80. występowała również z zespołem Bolter.
Największe przeboje: Stan pogody, Zmysły precz!, Diamentowy kolczyk, Hej, Man!, Muszelko ratuj.

Chcesz zorganizować koncert Anny Jurksztowicz?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com