POLECAMY

Córka Ady Rusowicz, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Swoim występem na opolskiej scenie przypomniała dorobek zmarłej Ady Rusowicz. Kilka tygodni później wystąpiła gościnnie na Przystanku Woodstock również zachwycając swoim głosem. Od początku 2011 roku pracowała nad solowym albumem „Mój Big – Bit”, który 21 października 2011 roku ukazał się nakładem Universal Music Polska. Płyta składa się z dwunastu piosenek. Sześć z nich pochodzi z repertuaru Ady Rusowicz wykonywanych z zespołem Niebiesko-Czarni na przełomie lat 60. i 70. Pozostałe sześć kompozycji jest autorstwa Ani. To hołd artystki złożony matce. Jak pokazała w Opolu posiada najbardziej bigbitowe korzenie w kraju.
„Gdyby czyjekolwiek losy zależały ode mnie, to ja bym zajął się Anią natychmiast, gdyż co najmniej połowa problemu z odkryciem nowej gwiazdy sceny pop – rockowej jest w jej wypadku załatwiona przez naturę: głos, uroda i poczucie humoru. To są rzeczy w uzbrojeniu tej dziewczyny gotowe do użycia natychmiast. I one składają się na talent, który wyczuwam nosem na kilkaset kilometrów.”- powiedział Zbigniew Hołdys, jeden z wielbicieli talentu Ani Rusowicz.
Wytrawny odbiorca od razu odkryje, że Ania nie szuka komercji. Jest obecnie jedyną polską wokalistką śpiewającą prawdziwy big – bit. Nawiązuje do lat 60 – 70 czyli okresu, w którym kreowała się muzyka stricte rozrywkowa. Jej geniusz przejawia się w numerach skomponowanych specjalnie na płytę, w nowych aranżacjach, a także w młodych umysłach ludzi, tworzących płytę z muzyką, której słuchali ich rodzice na wakacjach pod gruszą. W nagraniach płyty wzięli udział: Kuba Galiński, Robert Cichy, Hubert Gasiul i Michał Burzymowski, niezwykle utalentowani i kreatywni muzycy. “Mój Big – Bit” to idealny środek teleportujący w czasie – dla młodych do krainy dzieciństwa, dla starszej publiczności do pierwszych muzycznych sentymentów.
Koncert „Mój Big –Bit. Pół wieku później” – zapraszamy Państwa do współtworzenia niepowtarzalnych koncertów poświęconych muzycznym korzeniom. Podobnie jak 50 lat temu, za sprawą doskonałego repertuaru i charyzmatycznej wokalistki pragniemy zaprezentować wyjątkowy materiał muzyczny. Podobnie jak na płycie, połowę repertuaru stanową niezapomniane przeboje Ady Rusowicz i zespołu Niebiesko-Czarni w nowych aranżacjach, m.in.: Za daleko mieszkasz miły, Musisz się zakochać, Nie pukaj do moich drzwi, Duży błąd. Druga część koncertu składa się z kompozycji przedstawicielki nowej fali Ani Rusowicz. Jak słusznie zauważył Artur Orzech „Kompozycje Ani Rusowicz nie odbiegają stylistycznie od tych tworzonych przez Czesława Niemena i Janusza Popławskiego”.

Chcesz zorganizować koncert Ani Rusowicz?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com