POLECAMY

Już jako mała dziewczynka wykazywała się zdolnościami wokalnymi, szybko trafiła do szkoły muzycznej. Ukończyła średnią szkołę w klasie fortepianu. Jest również absolwentką Sekcji Wokalnej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Przełom w jej życiu rozpoczął się w 1999 roku. Po letnich warsztatach wokalnych w Nowogradzie i po przygotowaniach do koncertu galowego pod dyrekcją Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego, postanowiła przenieść się do Warszawy. Zaczęła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim, zaś wolne weekendy spędzała w Metrze. Przygotowywała się między innymi do musicalu “To był naprawdę wielki bal”. Uczęszczała również do teatrów muzycznych: była częścią Amerykańskiego Snu bez happy endu (“Miss Sajgon”) oraz śpiewała rock’n’rolla w “Grease”. Udział w “Miss Sajgon” w Teatrze Muzycznym Roma był jej udanym debiutem musicalowym. Udało jej się również wystąpić w musicalu Chicago w Teatrze Komedia, z którym współpracowała przez pięć lat (2001-2006). Uwielbiała scenę, która była dla niej codziennym miejscem pracy.

Zdobyte wcześniej doświadczenia pozwoliły jej kontynuować naukę w Akademii Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Warto podkreślić, że jako jedna z dwóch osób została przyjęta na studia dzienne.

Potem jej kariera wokalna potoczyła się bardzo szybko. Doceniono jej wyjątkową barwę głosu, profesjonalizm i swobodę, z jaką poruszała się na scenie. W 2003 roku Aneta Figiel została laureatką “Szansy na sukces”. Zaś wykonując piosenkę “Wiara” zespołu Ira, wygrała finałowy koncert w Sali Kongresowej.

Razem z Marzeną Korzonek otrzymała pierwszą nagrodę i wystąpiła na Koncercie Debiutów na festiwalu w Opolu. Rok później również podczas Opolskich Debiutów wspólnie z zespołem “Esoka”, zaśpiewała utwór “Gdybyś powiedział”, który od tej pory był chętnie grany w stacjach radiowych.

Obecnie również spotyka się z dużą sympatią, a jej talent wokalny możemy podziwiać w programie rozrywkowym “Jaka to melodia”, emitowanym przez Program Pierwszy Telewizji Polskiej.

Aneta Figiel współpracowała ze znanymi polskimi artystami, m.in. z Bajmem, De Mono, Feel, Marylą Rodowicz, Łukaszem Zagrobelnym, Stanem Borysem, Robertem Janowskim czy Ryszardem Rynkowskim. Obecnie również chętnie zapraszają ją na swoje koncerty i nagrania.

W 2010 roku Aneta zajęła 4 miejsce na Polskich Preselekcjach Eurowizyjnych z piosenką “Myśl o Tobie”.

Aneta pełni obowiązki trenera wokalnego: jest również kompozytorką i autorką tekstów. Podczas koncertów gra na instrumentach klawiszowych. Pracuje także nad swoim materiałem solowym. Jest bardzo zdolna i doskonale wie, jak wykorzystać zdobyte umiejętności i doświadczenia. Jej utwory są prawdziwe, wypływają z wnętrza jej duszy. Wiernie oddają aktualne treny w muzyce, przy tym nie pozbawiając utworu jego indywidualnego charakteru. Prezentują również cechy samej Anety. Bo jak mówi Aneta: “Największa frajda podczas tworzenia tego materiału to powstawanie nowych i wciąż nowych piosenek…”
Ostatnie lata to intensywny rozwój i poszukiwania muzyczne, dzięki którym Aneta odkryła nową pasję – gitarę.

Chcesz zorganizować koncert Anety Figiel?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com