POLECAMY

Wybitny polski piosenkarz i muzyk, a także aranżer i kompozytor. Większość piosenek artysty jest jego własną kompozycją, a najbardziej lubi je wykonywać na gitarze. Edukację muzyczną pobrał w Średniej Szkole Muzycznej w Łodzi. Amatorsko zadebiutował w zespołach Komety i Piotrusie, zaś wokalnie i instrumentalnie uczestniczył w big-bandzie Kanon Rytm. Rok 1970 zaowocował własną grupą wokalną o nazwie Bumerang, która uczestniczyła w tworzeniu śpiewogry „Na szkle malowane” oraz uczestnictwem w zespole 2 plus 1, utworzonym wspólnie Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch. Jednak nie trwało to długo, bo już w kolejnym roku artysta założył wraz ze swoim bratem Jerzym Rybińskim i Elizą Grochowiecką zespół Andrzej i Eliza.

W zespole tym wytrwali jubileuszowe 10 lat, a od roku 1983 Andrzej Rybiński jest solistą. W tym samym roku, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobył główną nagrodę za premierową piosenkę „Nie liczę godzin i lat”. Później powstały piosenki: „Pocieszanka” oraz „Za każdą cenę”, które do dzisiaj cieszą się ogromnym powodzeniem. Andrzej Rybiński koncertował w Polsce oraz za granicą, niemal we wszystkich zakątkach świata. Skomponował kilka piosenek dla dam polskiej sceny, m.in. Edyty Geppert, Zdzisławy Sośnickiej oraz Alicji Majewskiej. Popularność zdobyła również piosenka „Kiedy lato wraca” zaśpiewana w 2002 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, która zachwyciła również słuchaczy stacji radiowej dla Polaków w Chicago.
Na płycie, oprócz najpopularniejszych przebojów artysty, znajduje się również zapowiedź nowego wizerunku artystycznego wykonawcy w przeboju zatytułowanym tajemniczo „K.B.M.”, stworzonym wspólnie z zespołem Kindla.

Chcesz zorganizować koncert Andrzeja Rybińskiego?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com