POLECAMY

Andrzej Zbigniew Frajndt – polski piosenkarz i dziennikarz. Absolwent Wydziału Piosenkarskiego Średniej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Janiny Sowilskiej (1972). Zdał też Egzamin Weryfikacyjny jako wokalista przed Państwową Komisją Egzaminacyjną Ministerstwa Kultury i Sztuki, której przewodniczył Aleksander Bardini (1981).

Jeszcze podczas nauki zadebiutował jako wokalista z zespołami Bardowie oraz Omen Quartet. W 1972 śpiewał w zespole Quorum, z którym wziął udział w X Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i w ten sposób rozpoczął profesjonalną karierę piosenkarską. Po występie tym nawiązał współpracę z grupą Partita, z którą związany był do 1976. Nagrał też płytę solową (singel).

Następnie związał się z amerykańską grupą muzyczną Up With People, wyjeżdżając na kilka miesięcy do USA. Po powrocie do Polski nadal koncertował. W 1978 wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Dreźnie (NRD). W latach 80. XX wieku z powodzeniem występował za granicą (kontrakty w Szwecji i Szwajcarii). Gdy wrócił do Polski, założył agencję artystyczną, a następnie nawiązał współpracę z Warszawską Telewizją Kablową Porion, dla której rozpoczął pracę w charakterze dziennikarza. Później pisał też eseje o wydarzeniach kulturalnych w Warszawie w miesięczniku Spotkania z Warszawą.

W latach 90. zainicjował reaktywację grupy Partita i wystąpił z nią na KFPP w Opolu w 1993. Z zespołem tym związany jest do dzisiaj.

Zajmuje się organizowaniem i prowadzeniem rozmaitych imprez happeningowych i kulturalnych w kraju i za granicą. Współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Jest ponadto zaangażowany w działalność na rzecz dzieci i młodzieży. Występuje jako solista w happeningowej formacji rockowej Zielono-Czarni, składającej się z muzyków o różnym kolorze skóry.

Andrzej Frajndt oferuje prowadzenie koncertów, imprez plenerowych, happeningów, eventów firmowych. Tworzy również scenariusze i ramówki programowe, udziela konsultacji artystycznych. Może również udostępnić własne studio do opracowywania i nagrywania tekstów lektorskich.

Chcesz zaangażować Andrzeja Frajndta? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com