POLECAMY

Amilcar Batista Cruz to brazylijski gitarzysta, kompozytor i wokalista. Styl jego gry jest uroczy, a technika niepowtarzalna. Jako jedyny połączył żywiołowość brazylijską z techniką flamenco, której uczył się w Cordobie. Jak powiadają profesjonaliści, jest wirtuozem gitary klasycznej. W swoim dorobku artystycznym posiada wiele zarejestrowanych kompozycji oraz nowe inspiracje i wyzwania. Od września 2017 roku wystawia na scenach teatrów Wieczór Brazylijski, wprowadzając polskich widzów w świat brazylijskiej muzyki i tańca. Kilka razy odbył się taki Wieczór w Teatrze Buffo, Teatrze Muzycznym w Poznaniu, na Scenie Muzycznej Portu Gdynia, Capitolu i Imparcie Wrocławskim, w Sali Koncertowej Radia Wrocław, Filharmonii Opolskiej i wielu innych miejscach.

Amilcar kilkakrotnie występował w TVP i TVN, gościł na antenie Radia Poznań i Radia Wrocław. Pod Patronatem Radia Poznań częściowo został nagrany materiał do jego autorskiej płyty pod czujnym i profesjonalnym okiem Joachima Krukowskiego. Kompozycja „Flor de Lotus” od czerwca 2018 r. gości na antenie tegoż radia.

Na Koncert Bożonarodzeniowy TYTKA 2017 skomponował wzruszającą kolędę zatytułowaną „Natal na Polonia”, do której nagrania zaproszono młodą polską wokalistkę jazzową, która już stworzyła wspaniały duet z Amilcarem w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, śpiewając „Samba de Verao” i „How insensitive”.

Niedawno został upubliczniony wideoklip zrealizowany do jego kompozycji „Brincar de Amor”, a także kolejna Sambalada, a to nie tylko muzyka, piosenka energetyczna i słoneczna, ale także nowy styl tańca! Wkrótce pojawią się nowe klipy nagrane z muzykami ze Szczecina, a mianowicie „Samba de Verao” i „Eu Preciso perdoar”. W planach jest również realizacja teledysku do instrumentalnej kompozycji „Recuerdos de Cordoba”.

W opracowaniu jest aranż kompozycji zatytułowanej „Vou te encontrar”, a październik 2018 roku to planowana premiera płyty AMILCAR BATISTA CRUZ I GOŚCIE.

Wieczór w Brazylijskich Rytmach to wspólna zabawa muzyków, tancerzy i publiczności, dająca wiele radości i pozytywnej energii!

Chcesz zorganizować koncert Amilcara Batisty Cruz? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com