POLECAMY

Polski aktor filmowy, piosenkarz, językoznawca i rosjoznawca. Z pochodzenia Rosjanin. W działalności artystycznej związany z krakowskim kabaretem Piwnica pod Baranami, przyjaciel Piotra Skrzyneckiego. W repertuarze Aloszy znajduje się ok. sześćdziesięciu piosenek śpiewanych po polsku, rosyjsku, w jidisz i po ukraińsku. Od 1975 związany jest z krakowskim kabaretem „Piwnica pod Baranami”, gdzie występuje w trio z Kazimierzem Adamczykiem (kontrabas) oraz Michałem Kaniewskim (gitara), śpiewając romanse rosyjskie i cygańskie oraz piosenki odeskie i żydowskie okraszone humorem. W latach 1975 – 1980 współpracował jako pianista z krakowskimi zespołami jazzowymi Beale Street Band i Playing Family.

Od 1990 występuje w trio gitarowym z Kazimierzem Adamczykiem i Markiem Piątkiem, dając liczne koncerty w kraju i za granicą. Nagrywa płyty oraz programy telewizyjne i radiowe. Jest stałym felietonistą miesięcznika psychologicznego „Charaktery” i członkiem Rady Naukowej tego magazynu.

Chcesz zorganizować koncert Aloszy Awdiejewa?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com