POLECAMY

Alicja Janosz to polska piosenkarka, laureatka pierwszej polskiej edycji programu „Idol” (2002). Występuje na scenie od 8. roku życia, ale karierę muzyczną zaczęła od występu w musicalu „Piotruś Pan” w 1999 r. Rok później zwyciężyła w programie „Szansa na sukces” piosenką „Prawy do lewego” z repertuaru Kayah i wystąpiła w związanym z „Szansą na sukces” programie estradowym „Bal Noworoczny Dwójki”. W 2002 r. wydała swoją pierwszą płytę – „Ala Janosz”. Płyta uzyskała nakład 30 000 egzemplarzy, zdobywając tytuł złotej. Alicja nagrała także teledysk i singel z piosenką „Przyjaciel dobra rzecz” promującą film fabularny „Księga Dżungli 2”. W 2003 r., wykonując piosenkę „I Don’t Know How To Love Him” z musicalu „Jesus Christ Superstar”, wzięła udział w konkursie „World Idol”, w którym walczyła o tytuł „Światowego Idola 2004”. Ostatecznie zajęła 8. miejsce na 11. pozycji.
Z singlem „I’m Still Alive” startowała w eliminacjach krajowych do konkursu piosenki Eurowizji w 2004 roku. Zajęła czwarte miejsce (za zwycięskim Blue Café, zespołem Łzy i Marcinem Rozynkiem).
Wystąpiła gościnnie na wydanej w 2005 r. płycie Piotra Banacha pt. „Wu-Wei”. Przez kilka miesięcy prowadziła listę przebojów w stacji muzycznej 4fun.tv. W 2007 r. wystąpiła na festiwalu bluesowym „Międzyzdroje Non Stop”, gdzie obok takich artystów jak Magdalena Piskorczyk, Sebastian Riedel czy Roman „Pazur” Wojciechowski wykonywała repertuar The Beatles, Ryszarda Riedla i Czesława Niemena oraz standardy bluesowe.
Alicja Janosz to także wokalistka zespołu HooDoo Band, z którym nagrała płytę „HooDoo Band”. 5 maja 2010 r. album otrzymał status złotej płyty.

Chcesz zorganizować koncert Alicji Janosz?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com