POLECAMY

Alicja Janosz to polska piosenkarka, laureatka pierwszej polskiej edycji programu Idol (2002). Występuje na scenie od 8. roku życia, ale karierę muzyczną zaczęła od występu w musicalu “Piotruś Pan” w 1999. Rok później zwyciężyła w programie Szansa na sukces piosenką “Prawy do lewego” z repertuaru Kayah i wystąpiła w związanym z Szansą na sukces programie estradowym “Bal Noworoczny Dwójki”. W 2002 roku zwyciężyła w pierwszej polskiej edycji programu Idol i wydała swoją pierwszą płytę – Ala Janosz. Płyta uzyskała nakład 30 000 egzemplarzy, zdobywając tytuł “Złotej Płyty”. Alicja nagrała także teledysk i singel z piosenką “Przyjaciel dobra rzecz” promującą film fabularny Księga Dżungli 2. W 2003 roku wykonując piosenkę “I Don’t Know How To Love Him” z musicalu Jesus Christ Superstar wzięła udział w konkursie World Idol, w którym walczyła o tytuł “Światowego Idola 2004”. Ostatecznie zajęła 8. miejsce na 11 pozycji.
Z singlem “I’m Still Alive” startowała w eliminacjach krajowych do konkursu piosenki Eurowizji w 2004 roku. Zajęła czwarte miejsce (za zwycięskim Blue Café, zespołem Łzy i Marcinem Rozynkiem).
Wystąpiła gościnnie na wydanej w 2005 r. płycie Piotra Banacha pt. Wu-Wei. Przez kilka miesięcy prowadziła listę przebojów w stacji muzycznej 4fun.tv. W 2007 roku wystąpiła na festiwalu bluesowym “Międzyzdroje Non Stop”, gdzie obok takich artystów jak Magdalena Piskorczyk, Sebastian Riedel czy Roman “Pazur” Wojciechowski wykonywała repertuar The Beatles, Ryszarda Riedla i Czesława Niemena oraz standardy bluesowe.
Alicja Janosz to także wokalistka zespołu HooDoo Band, z którym nagrała płytę HooDoo Band. 05 maja 2010 album otrzymał status “Złotej Płyty”.

Chcesz zorganizować koncert Alicji Janosz?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com