POLECAMY

AKURAT – zespół muzyczny założony w 1994 roku w Bielsku – Białej. Granej przez niego muzyki nie da się jednoznacznie zaliczyć do jednego, konkretnego nurtu muzycznego. Zawiera ona w sobie elementy rocka, ska, reggae, punk rocka, popu. Sami określili kiedyś swoją muzykę jako poezja ska – kana. Cechą charakterystyczną ich tekstów jest zabawa słowami.

Zespół trzykrotnie (1998, 1999, 2001) wystąpił na Przystanku Woodstock w Żarach, był również gościem Przystanku Olecko. Grupa, poza licznymi występami przed polską publicznością, ma na koncie także występy w Norwegii, Danii, Niemczech, Czechach i na Słowacji. 7 Listopada 2008 zespół wydał płytę pt. Optymistyka.
AKURAT to jeden z najczęściej koncertujących zespołów w Polsce. W ciągu trzech ostatnich sezonów zagrał po prawie 100 koncertów rocznie. Występował w Niemczech, Danii, Norwegii, Czechach i Słowacji. Jest już prawdziwą gwiazdą rynku niezależnego i jedną z najpopularniejszych formacji środowiska akademickiego. Twórczość AKURAT wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Jedni przywołują legendy reggae (Daab i Gedeon Jerubal). Inni widzą w nim spadkobierców Mr. Zooba lub Kazika i Kultu, a nawet UB40 i The Madness. Jeszcze innym przypomina Sztywny Pal Azji, Róże Europy czy Chłopców z Placu Broni. Mimo tych konotacji, AKURAT bez wątpienia wypracował swój własny, rozpoznawalny styl. W jego muzyce jest ogromny ładunek pozytywnej energii, a największym atutem artystycznego przekazu są przewrotne teksty, w których zgrabnie, w pełny humoru, poetycki sposób opisuje naszą rzeczywistość, tę dużą i małą.

Dzisiaj AKURAT to profesjonalny zespół, który nic nie stracił ze swej młodzieńczej witalności. Gra ostrzej niż na początku, zdecydowanie rockowo, jednak nadal sięga po figury rytmiczne rodem ze ska i reggae. Charyzmatyczni wokaliści i gitarzyści, dobrze brzmiące dęciaki i sprawna sekcja rytmiczna stanowią dzisiaj o sile zespołu.

Chcesz zorganizować koncert zespołu AKURAT?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com