POLECAMY

Cezary Żak – popularny aktor komediowy i Michał „Scenka” Zieliński – mistrz parodii, znany z „Rozmów w tłoku” Szymona Majewskiego jako Wałęsa, Tusk, Kaczyński. Spowiedź aktora chorego na sławę i parodysty skazanego na maskę. Czy lepiej być znanym, czy anonimowym? Co wynikłoby ze spotkania Kaczyński – Zieliński? Czy rozgrzeszać jako ksiądz Kozioł? I gdzie jest Norek? Jak być Tuskiem Tuskiem nie będąc i czy znanemu aktorowi łatwo kupić broń…?

Przed Państwem: Cezary Żak i Michał Zieliński.
Cezary Żak
Aktor teatralny i filmowy, reżyser. W teatrze debiutował w 1991 roku w Ślubie W. Gombrowicza w reż. A. Makowieckiego. Współpracował z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu. W latach 1997-2006 był aktorem Teatru Powszechnego w Warszawie. W 1994 roku otrzymał nagrodę na XXVIII OFTJA w Toruniu za monodram Kontrabasista. Na dużym ekranie zadebiutował filmem Magneto w reż. J. J. Kolskiego. Ma na swoim koncie role w wielu filmach kinowych i telewizyjnych, m.in. w Cwale w reż. K. Zanussiego, Pułkowniku Kwiatkowskim w reż. K. Kutza, Kilerze w reż. J. Machulskiego. Od 2006 roku współpracuje z Teatrem Polonia i Och-Teatrem, gdzie zagrał wiele ról w spektaklach w reż. Krystyny Jandy czy Waldemara Śmigasiewicza. Tam też zadebiutował jako reżyser spektaklem „Trzeba zabić starszą panią” z Barbarą Krafftówną. Sympatię widzów zyskała jego rola w serialu Miodowe lata oraz w Ranczu, za którą w 2007 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora w serialu komediowym na festiwalu Wakacyjne Kadry w Cieszynie.
Michał Zieliński
Aktor teatralny i filmowy, jeden z najlepszych polskich parodystów, absolwent warszawskiej PWST, zawodowo przez wiele lat związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, gdzie stworzył wiele wyrazistych postaci w spektaklach takich jak „Wesołe kumoszki z Windsoru” Szekspira, „Trzy siostry” Czechowa. Od 2012 roku zawodowo związany z Och-Teatrem, gdzie występuje w spektaklach w reż. Krystyny Jandy czy Andrzeja Domalika, a także w swoim najnowszym monodramie pt. „Chamlet”. Sympatię szerokiego grona widzów zyskał także dzięki swoim rolom filmowym (choćby w Operacji „Koza” K. Szołajskiego czy Ile waży koń trojański? J. Machulskiego), ale przede wszystkim z programu Szymon Majewski Show, dzięki znakomitym parodiom ludzi ze świata rozrywki, sztuki i polityki, jak: Jarosław Kaczyński, Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Daniel Olbrychski czy… Nina Terentiew.

Chcesz zorganizować występ Cezarego Żaka i Michała Zielińskiego? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com