POLECAMY

Akademię muzyki Arte 2 tworzy duet znakomitych, zawodowych muzyków – Marek Kubisiak i Bogdan Grad. Koncerty z cyklu „Muzyka Świata” obejmują wiele różnych gatunków muzyki etnicznej, jak również muzykę inspirowaną muzyką ludową, która w wykonaniu zespołu jest zbliżona stylistycznie do popularnej muzyki rozrywkowej i klasycznej. Usłyszymy melodie greckie, włoskie, rosyjskie, peruwiańskie, jak i dawną muzykę klasyczną wykonywaną na instrumentach z epoki baroku. Muzykom udała się trudna sztuka połączenia brzmienia tradycyjnych instrumentów z dźwiękami tworzonymi obecnie na komputerach.
Będzie można zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć takie instrumenty jak: charango, buzuki, bałałajkę, flety etniczne z Ameryki Południowej i wysp Morza Karaibskiego, melodykę, najstarszy flet – Fletnię Pana i najnowszy instrument dęty EWI. Oczywiście, oprócz słuchania wykonywanej w sposób wirtuozowski muzyki, publiczność ma też możliwość poznania wielu ciekawych historii o budowie i technice wydobywania dźwięków na w/w instrumentach.
Proponujemy koncerty:
„Od fujarki do komputera – poznajemy instrumenty dęte i strunowe” – program dla najmłodszych dzieci,
„Najpiękniejsze melodie na instrumenty dęte drewniane i strunowe” – program dla szkół podstawowych,
„Flety i instrumenty strunowe w muzyce folkowej” – koncert dla szkół ponadpodstawowych.
 
„Muzyka Pod Żaglami” to projekt koncertów dla dzieci i młodzieży, przybliżający słuchaczom wspaniały i bogaty nurt muzyki szantowej. Dla wielu młodych ludzi folklor morski to pojęcie mało znane, a szanty kojarzą się często z każdą piosenką o pływaniu. Tymczasem szanty i pieśni spod wielkich żagli to nie tylko brzmienie muzyki dawnego morza, ale również swoisty zapis życia i pracy dawnych marynarzy. W koncertach wykorzystywane są zarówno utwory, które są charakterystyczne dla wielkich narodów morskich: Anglii, Irlandii, Szkocji: „Molly Malone”, „Lowlands Low”, piosenki napisane przez polskich kompozytorów: „Gdzie ta keja”, „Popłynęli koledzy w Rejs”, jak i piosenki dziecięce: „Budujemy statek”, „Los pirata”. Nie brakuje również tradycyjnych marynarskich zabaw i pokazu instrumentów muzycznych, które są używane przez muzyków w czasie koncertu (gitara, melodyka, akordeon, harmonijka ustna oraz instrumenty perkusyjne.
Każdy z koncertów jest dostosowany do określonej grupy wiekowej słuchaczy:
„Z piosenka żeglarską dookoła świata” – program dla najmłodszych dzieci,
„Muzyczne opowieści o morzu, ludziach i żaglowcach” – program dla szkół podstawowych,
„Szanty – muzyka mórz i oceanów” – koncert dla szkół ponadpodstawowych.

Chcesz zorganizować koncert Akademii muzyki?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com