POLECAMY

Już w szkole średniej Agnieszka Chylińska zaczęła odnosić pewne sukcesy muzyczne. 19 marca 1994 zdobyła III nagrodę na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim. Udział w tym konkursie okazał się ważny, dzięki niemu poznała swój pierwszy zespół – Second Face. Po wielu koncertach i prestiżowych wyróżnieniach pojawiły się pierwsze poważniejsze propozycje. Zbigniew Kraszewski zaproponował jej śpiewanie w TSA Evolution, na co się nie zgodziła. Po roku przyjęła jego zaproszenie do rozmów nt. śpiewania w zespole Skawalker, solowym projekcie Grzegorza Skawińskiego. Zespół przemianowano na O.N.A., a w 1995 nagrał debiutancką płytę Modlishka.
Wokalistka była wiele razy nagradzana i nominowana do najróżniejszych nagród jako najlepsza wokalistka i autorka tekstów. Były to Fryderyki, PlayBoxy, konkursy organizowane przez pisma muzyczne. W styczniu 2002 została nagrodzona Paszportem Polityki za drapieżny głos, który jest najlepszym instrumentem zespołu O.N.A., za teksty piosenek i niebywałą energię na scenie. W 2003 zespół O.N.A. rozwiązał się z powodu “rozbieżności artystycznych”. Wówczas Agnieszka Chylińska założyła własny zespół, sygnowany jej nazwiskiem. 19 marca 2004 grupa wydała swoja pierwszą płytę pt. Winna. Płyta sprzedana w ilości 33 tys. egzemplarzy. 10 września 2007 w warszawskim Teatrze Roma został nagrany koncert MTV Unplugged zespołu Hey, gdzie Chylińska wraz z Kasią Nosowską wykonała piosenkę PJ Harvey Angelene.

W chwili obecnej jest jurorem w programie TVN “Mam talent!” 23 października 2009 ukazał się jej nowy album – Modern Rocking, utrzymany w stylu dance, nagrany z duetem producenckim PLAN B – (Bartek Królik i Marek Piotrowski). Album stał się ogromnym sukcesem komercyjnym, zdobywając szczyt najlepiej sprzedających się albumów w Polsce – OLiS i uzyskując (w pierwszym tygodniu sprzedaży) status złotej płyty.

Chcesz zorganizować koncert Agnieszki Chylińskiej? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com