POLECAMY

Adam Bubik to polsko-czeski muzyk i piosenkarz z Zaolzia (Czechy). W dzieciństwie próbował grać na fortepianie, a w wieku nastoletnim podjął się nauki gry na gitarze elektrycznej i regularnie zaczął uczęszczać do szkoły muzycznej. Później zaczął śpiewać. Wówczas powstał rockowy zespół studencki „Bosso” i singiel „To my”, którego Adam jest autorem. W nagraniu wystąpiły gościnnie wokalistki Ania Niedoba i Ewa Farna. Następnie Adam założył kolejny zespół – „Zachaeus Live”. Nagrał płytę z coverami znanych zagranicznych piosenek przetłumaczonych na język polski. Dosyć szybko się zorientował, że w coverach nie może w pełni wyrazić siebie i zaczął pisać własne piosenki. Tak powstał projekt autorski „ADAM BUBIK”.

Po udanym sezonie zapadła decyzja, by nagrać płytę z autorskim materiałem. Jesienią 2015 r. album ujrzał światło dzienne. Zawierał on w większości piosenki w języku czeskim, a brzmienie było dosyć surowe i akustyczne – na styl płyt „live”.
Później Adam zarejestrował wspólnie z polskim artystą Mirkiem Stępniem singiel „W zasięgu twych rąk”. Na przestrzeni miesięcy ukazały się kolejne piosenki: „Powiedz mi”, „Nie boję się”, „Nie mogę spać”, „By utrzymać kurs”, „Wymiana dyskretna” i „Racji gram”. Jesienią 2019 r. miała premierę debiutancka, pełna płyta pt. „Czy to ja”. Zawiera ona 10 piosenek w języku polskim.

Chcesz zorganizować koncert Adama Bubika ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com