POLECAMY

Aktorka i wokalistka zafascynowana dwudziestoleciem międzywojennym, czarem i szykiem sprzed lat. Przez dziennikarzy modowych okrzyknięta jedną z najlepiej ubranych znanych Polek. Śpiewa retro-pop, a także przeboje z lat 20. i 30. w nowych, klubowych aranżacjach. Współautorka docenionego wieloma wyróżnieniami projektu „Klub Retro” (m.in. Nagroda Złoty Liść Festiwalu Retro za najciekawsze wydarzenie artystyczne sezonu 2007). Nakładem reaktywowanej wytworni Mieczysława Fogga – Fogg Record, w 2007 roku ukazał się singiel formacji „Klub Retro”. Współpracowała z wieloma klubowymi DJ-ami, m.in. z DJ-em Adamusem, DJ-em Sebem Skalskim, DJ-em Mattem Kowalskym oraz Benzo Baseline. Występowała w spektaklach teatralnych na scenach krakowskich teatrów. Szerszej publiczności znana z ról w serialach telewizyjnych: „Apetyt na życie” (jedna z głównych ról), „Klan”, „Barwy szczęścia” , „Samo Życie”. Pojawiła się też w innych produkcjach: „Czas honoru”, „Na dobre i na złe”, „39 i pół”, „Teraz albo nigdy”, „Na wspólnej”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny” oraz „M jak miłość”.
W 2009 roku została nominowana do Festiwalu TOPtrendy z utworem „Take Your Time” zaśpiewanym w duecie z austriacką retro-gwiazdą muzyki klubowej Louie Austenem. W 2010 roku wzięła udział w koncercie „Piosenka jest dobra na wszystko” z repertuarem Kabaretu Starszych Panów na Festiwalu w Opolu. Brawurowe wykonanie utworu „Prysły zmysły” zostało ciepło przyjęte przez publiczność i krytyków muzycznych.
Do współpracy swoim nad albumem zaprosiła londyńskiego producenta Victora Daviesa (w Polsce znanego m.in. ze współpracy z Andrzejem Smolikiem). Jej piosenka „Hot like fire”  zajęła 6. miejsce w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2011.

Chcesz zorganizować koncert Ady Fijał?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com