POLECAMY

2 plus 1 – polski zespół wykonujący muzykę pop i folk, a w późniejszym okresie swojej działalności także rock i synth pop. Zespół powstał w styczniu 1971 r. w Warszawie. Grupę tworzyli: Elżbieta Dmoch (wokal, flet; eks-Warszawskie Kuranty), Janusz Kruk (gitara, wokal; eks-Warszawskie Kuranty) oraz Andrzej Rybiński (gitara basowa, wokal; eks-Kanon Rytm). Muzycy spotkali się w trakcie nagrywania muzyki do inscenizacji śpiewogry „Janosik, czyli na szkle malowane” w Teatrze Polskim w Warszawie, z którego materiał zaprezentowali podczas IX KFPP w Opolu w 1971 r. Zespół wyróżniono na V FPŻ w Kołobrzegu za utwór „Już nie będę taki głupi”.

W 1998 roku Cezary Szlązak wraz z Elżbietą Dmoch, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów zespołu, podjęli decyzję o powrocie 2 plus 1 na scenę. Dobrali do składu gitarzystę Michała Króla, a następnie, po wycofaniu się dwa lata później Elżbiety z życia artystycznego, do zespołu dołączyła wokalistka Urszula Blaszyńska, klawiszowiec Tomasz Kosiarkiewicz, a parę lat temu perkusista Adam „Blacha” Blaszyński. Od tamtej pory zespół nieprzerwanie koncertuje, wykonując swoje najbardziej znane przeboje oraz ciesząc się niesłabnącym aplauzem publiczności.

W 2016 roku 2 plus 1 przypomniał o sobie, wykonując w Polsce i za granicą trasę 45 koncertów na swoje 45-lecie. Pod koniec roku muzycy nagrali też nowy teledysk do pastorałki kompozycji Cezarego Szlązaka pt.: „Gwiazda Betlejemska”, która szybko zyskała na YouTube kilkanaście tysięcy odsłon. Oprócz licznych występów na zlecenia ośrodków kultury, urzędów czy instytucji, zespół jest także zapraszany do wyróżniania dużych wydarzeń medialnych. Między innymi ze swoim wielkim hitem „Windą do nieba” w sierpniu 2017 w mrągowskim amfiteatrze był najcieplej, witanym owacjami na stojąco zespołem Festiwalu Przebojów Weselnych realizowanym przez TV Polsat.

Grupa, najbardziej aktywna do końca lat 80., wylansowała szereg popularnych przebojów: „Czerwone słoneczko”, „Chodź, pomaluj mój świat”, „Hej, dogonię lato” (1972), „Wstawaj, szkoda dnia”, „Na luzie” (1974), „Ding, dong”, „Windą do nieba”, „Orkiestra klownów” (1978), „Z popiołu i wosku” (1979), „Kalkuta nocą”, „Nic nie boli” (1982), „XXI wiek”, „Requiem (dla samej siebie)”, „Superszczur”, „Chińskie latawce” (1983).

Chcesz zorganizować koncert zespołu 2 plus 1?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com