„Polski Elvis Show”

Adam Gałka od 3. roku życia, a może i nawet od narodzin miał już styczność z Elvisem Presleyem. W wieku 9 lat pod choinkę Adam dostał swoją pierwszą gitarę, na której próbował grać. W roku 1988 artysta ciężko chorował, a leczył się m.in. twórczością legendy rock’n’rolla. Śpiewał, słuchał, a także malował portrety czy obrazy z Elvisem. W roku 1994 Gałka zaprezentował swój pierwszy publiczny recital.
Następnym etapem było studio nagrań oraz rejestracja piosenki „Don’t Cry Daddy” w autorskiej aranżacji. W 1995 r. wokalista był członkiem grupy rockowej SARON tworzącej swoją muzykę i koncertującej w studenckich klubach. Trzy lata później poznał Jerzego Budnego, z którym założył artystyczny duet. Gałka niebawem wstąpił również do 10-osobowego składu Inside Blue wraz z formacją Zbigi Band. Wziął z nim udział w konkursie Nocy Bluesowych, otrzymując wyróżnienie.

W 2001 r. piosenkarz odkrył Martę Maćkowską – późniejszą finalistkę „Fabryki Gwiazd”, która śpiewała mu w chórkach na nagraniach demonstracyjnych. W międzyczasie Adam koncertował solowo. W Mrągowie jego show był urodzinową niespodzianką dla Marii Pakulnis, która obchodziła 50. urodziny.

Następnie artysta pojawił się w TVP 2 w programie „Podróże z żartem”. Rozpoczął też współpracę z oficjalnym polskim fanklubem Elvisa i otrzymał wyróżnienie jako najlepszy naśladowca legendarnego amerykańskiego showmana. W roku 2009 Adam Gałka założył zespół Memphis Road, z którym do dziś gra „koncertówki” Presleya z Las Vegas. Istnieje możliwość występu w pełnym składzie, a także solo.

Chcesz zorganizować koncert „Polski Elvis Show” ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE