Poligon nr. 4

Poligon nr. 4 to polski zespół grunge’owy, który w maju 2011 roku zadebiutował albumem wydanym przez wytwórnię SP RECORDS. Realizatorem i współproducentem albumu został Sławek Janowski (Kult „MTV unplugged”, Dezerter, Kazik). Kapela gra muzykę grunge’ową we wszelkich jej odmianach, czyli od punka do najcięższych brzmień. Koncertowała w wielu klubach Polski, a w Warszawie zagrała praktycznie we wszystkich największych obiektach, jak Stodoła, Progresja czy Proxima. W Stodole Poligon nr. 4 supportował kilkukrotnie zespół Kult oraz Kazika na żywo. Był też w trasie koncertowej z zespołem Closterkeller.

Grupa dwa razy dotarła też do półfinału festiwalu Emergenza. W 2013 roku nagrała utwór „Tiziphone” na specjalną składankę będącą hołdem dla zespołu Closterkeller. Gościnnie, razem z Kazikiem Staszewskim, Poligon nr. 4 miał okazję wykonać utwór „Legenda ludowa” z repertuaru grupy KNŻ. Ich muzykę puszczała m.in. Radiowa Jedynka czy Rock Radio. W listopadzie 2015 roku ukazał się ich wywiad dla magazynu „Gitarzysta”. Niedawno udzielali też wywiadu na antenie Radia Rock (dawne Roxy FM). Muzycy Poligonu nr. 4 w przeszłości mieli przyjemność występować gościnnie lub nieco dłużej w takich zespołach jak Apteka (Seweryn Narożny na perkusji), Kult czy El Dupa (Gutek gościnnie na wokalu i waltorni). Od 2012 roku Poligon nr. 4 rokrocznie organizuje cykle koncertów „Seattle night”, na które przychodzą setki ludzi, by posłuchać prawdziwego brzmienia spod znaku grunge. W maju 2016 roku formacja wystąpiła na Gliwickich Juwenaliach obok takich artystów jak Lipali czy Lao Che.

Poligon nr. 4 to także Finalista Eliminacji do Przystanku Woodstock 2017, czyli jedna z 24 kapel, która dostała się do finalnej batalii o największy festiwal w Polsce.

Pod koniec października 2017 roku oficjalnie wydany został drugi album. Utwory z płyty gościły w wielu stacjach radiowych, np. Radiowa Jedynka, Trójka, Czwórka, ESKA Rock czy Antyradio. Na liście przebojów w „Turbo topie” bywały także na najwyższym stopniu podium. Patronat medialny nad krążkiem objęło Antyradio, Wyspa.fm, Wiara Rocka, Magazyn Gitarzysta, Woodstockowicze i Kręcioła TV.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Poligon nr. 4 ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE